Najnowsze

Najnowsze

Miejscami może ulewnie padać. Wtorek w kratkę

Niektórzy z nas nie obejdą się we wtorek bez parasoli i przeciwdeszczowych kurtek. Na przykład mieszkańcy Lubelszczyzny - ci mogą zmoknąć solidnie. Będzie też chłodno. Temperatura, niestety, nigdzie nie dobrnie do 20 st. Celsjusza.

Żółta Rzeka krystalicznie czysta. Ściąga tłumy

Żółta Rzeka (Huang He) przyciąga w maju wyjątkowo dużo turystów. A to dlatego, że o tej porze roku jest najczystsza. Głównym miejscem widokowym liczącej ponad 5 tys. kilometrów rzeki jest wodospad Hukou.

Japoński statek na plaży w Kapsztadzie

Japoński statek rybacki Eihatsu Maru osiadł na ekskluzywnej plaży Clifton w Kapsztadzie. Kapitan prawdopodobnie zgubił kurs w gęstej mgle i statek dopłynął do samego brzegu. Na pokładzie cały czas przebywa załoga.

Za katar będziecie winić dąb

Wtorek, deszczowy na wschodzie i - miejscami - na południu da się we znaki uczulonym na zarodniki cladosporium i pyłki dębu. Na ile uciążliwe będą inne alergeny unoszące się w powietrzu, warto sprawdzić w naszej prognozie.

Żeglarze będą niezadowoleni. Miejscami deszcz

Wtorek nie będzie sprawiedliwy dla żeglarzy pływających na Warmii i Mazurach. W południowej, wschodniej i środkowej części regionu będzie padać deszcz, natomiast na zachodzie powinno być słonecznie. Temperatura powietrza wyniesie maksymalnie 16 st. C, a wody 17 st. C.

Sojuz poświęcony i gotowy do startu

Wcześnie rano Sojuz TMA-04M zawiezie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) trzech nowych astronautów. Start rakiety miał półtoramiesięczne opóźnienie z przyczyn technicznych. Eksperci mają nadzieję, że tym razem obejdzie się bez niespodzianek. Po ostatnich testach nie wykryto żadnych błędów.

Tydzień: 6,7,8 czy może 10 dni?

Poniedziałek to taki dzień tygodnia, który zaczyna kolejny 7-elementowy umowny krąg naszego życia. Majowie w swojej skomplikowanej rachubie czasu posługiwali się dwoma kalendarzami.

Małe bociany wykluły się online

Trzy bocianiątka wykluły się w miniony weekend w "internetowym" gnieździe bocianiej pary z wielkopolskich Przygodzic. Niebawem na świat przyjdzie jeszcze dwoje piskląt. Na ich narodziny online czekają widzowie z 200 krajów, m.in. z Nepalu, Wietnamu i USA.

Wstrzymajcie się z porodem do wiosny

Najwięcej chorych na schizofrenię urodziło się w środku zimy, najmniej - latem. Brytyjscy naukowcy wnikliwie zbadali tezę, że dzieci urodzone zimą w dorosłym wieku częściej zapadają na zaburzenia psychiczne. Przyczyną okazał się brak słońca oraz świeżych warzyw i owoców.

Elektrometeory na niebie nad Hornsundem

Fotometeory i elektrometeory - to nie nazwy obiektów z kosmosu, które mogą spaść na Ziemię. Chodzi o zjawiska atmosferyczne inne niż chmury. O tym, co powstaje z gry światła w kroplach wody i kryształkach lodu na niebie, opowiadają naukowcy z Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie. Opowieść dopełniają zjawiskowe zdjęcia.

Alergicy jako wyższe stadium ewolucji

Jeśli cierpisz za sprawą sezonowej alergii, mamy dla ciebie dobre wiadomości. - To znak, że twoja odporność działa tak, jak powinna - twierdzą amerykańcy uczeni. Ich zdaniem nadwrażliwość, na którą niektórzy z nas zapadają od wiosny do jesieni, jest najlepszym dowodem na to, że organizm potrafi się bronić przed toksynami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.

Na Kanarach lato. Żar z nieba i inwazja meduz

Hiszpańskie służby meteorologiczne wydały drugi, pomarańczowy alarm ostrzegający przed panującymi na Wyspach Kanaryjskich upałami. Temperatury na Lanzarote, Fuertaventurze i Gran Canarii mają w ciągu kilku najbliższych dni sięgać 38 st. C. Z powodu upałów zmarły już dwie osoby.

Zubilewicz: na narty do Zakopca!

Arktyczne powietrze napłynęło do Polski. Na północy, a szczególnie na Wybrzeżu wiało niemiłosiernie mocno i stale. W jesiennych kurtkach spacerowano nie tylko po plaży, ale także i w Kołobrzegu, Ustce czy Trójmieście.

W górach znowu zima: -5 st. C na Kasprowym

W całej Polsce nastąpiło nagłe ochłodzenie. Jednak o prawdziwym szoku pogodowym mogą mówić mieszkańcy Podhala i turyści, którzy spędzili tam ostatni tydzień. Po upalnych dniach nastąpiło załamanie pogody, w górach spadło kilka centymetrów świeżego śniegu, a temperatura zeszła poniżej zera.

Mazury słoneczne, ale niezbyt ciepłe

W poniedziałek żeglarze na Mazurach mogą liczyć na ładną pogodę. Będzie słonecznie, momentami może się nieznacznie chmurzyć. Wiatr powieje z południowego zachodu z prędkością 10-20 km/h. Tylko do opalania nie będzie dobrych warunków, bo termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. - podobną temperaturę osiągnie woda.

Przeszkodzić może tylko słońce

Poniedziałkowa pogoda pójdzie kierowcom na rękę i nie utrudni podróżowania. Wybierający się w trasę powinni pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, bo przez cały dzień będzie pięknie świecić słońce.

Tęcza zrekompensowała brzydką pogodę

Opady, a potem szybkie rozpogodzenie - tyle wystarczyło, żeby późnym popołudniem dostarczyć warszawiakom przyjemnych widoków. Kolorowa tęcza była dobrze widoczna z różnych miejsc stolicy. Można ją uznać za estetyczną rekompensatę nieprzyjemnej aury w pierwszej części dnia.

Dąb atakuje, grzyby dokuczają

Sucha i słoneczna pogoda w całym kraju sprawi, że w poniedziałek alergicy będą silniej odczuwać dolegliwości. W najgorszej sytuacji będą uczuleni na zarodniki grzybów, szczególnie z rodzaju cladosporium, oraz pyłki dębu. Zdecydowanie mniej dokuczą pyłki brzozy i traw.

Antena nie wystarczy do rekordu

Zmiana konstrukcji iglicy drapacza chmur One WTC powoduje, że wbrew zapowiedziom nie będzie to najwyższy budynek w USA. Wyrasta w miejscu byłych wież WTC, a konstruktorzy mieli nadzieję, że przegoni dotychczasowego giganta Willis Tower w Chicago.

Pytony z Birmy pustoszą Florydę

Łowca pytonów to nie jego zawód, a społeczna misja. 39-letni Edward Mercer przeczesuje południowe terytorium Florydy w poszukiwaniu węży mierzących ponad trzy metry długości. Pytony zaczęły poważnie zagrażać delikatnemu ekosystemowi Parku Narodowego Everglades.

Czy Rosjanie zmienią wizerunek Ziemi?

Wyobrażając sobie Ziemię z perspektywy kosmosu zazwyczaj wszyscy widzimy to samo - kulę z białymi i granatowymi obszarami oraz zielonymi i beżowymi wstęgami. Za obraz, jaki rysuje się nam przed oczami, odpowiada Blue Marble - legendarne zdjęcie Niebieskiej Planety wykonane przez załogę Apollo 17 w 1972 roku. Już niebawem nasze wyobrażenie może się nieco zmienić, a odpowiadać będą za to Rosjanie.

Chmurny tydzień: chłodno i mokro

Przed nami pięć dni z niewysoką temperaturą. Na to, że słupki rtęci dobiją do 20 st. Celsjusza, będzie szansa jedynie w piątek na Dolnym Śląsku. Poza chłodem spodziewamy się także deszczu, choć od czasu do czasu zza chmur wyjrzy słońce. Podsumowując - pogoda będzie nijaka.