Najnowsze

Najnowsze

Przelotny deszcz i porywisty wiatr pogorszy komfort jazdy

W środę jedyne utrudnienia napotkają kierowcy podróżujący po północnej Polsce, zapowiadają synoptycy. Przelotny deszcz sprawi, że drogi staną się śliskie, a dodatkowo komfort jazdy pogorszy porywisty wiatr. W pozostałej części kraju warunki drogowe będą dobre.

Prognoza pogody na dziś: będzie mroźno, ale spadnie tylko deszcz

Czeka nas mroźny dzień - temperatury prawie w całym kraju będą bliskie, lub równe zeru. Środa będzie jednak pogodnym dniem, a na niebie utrzyma się niewielkie zachmurzenie. Jedynie mieszkańcom północnej Polski przydadzą się parasole. Synoptycy prognozują, że w ciągu dnia może przelotnie padać deszcz.

Kosmiczna "matrioszka" sprowadzi na Ziemię próbki z Marsa

- Powstał pierwszy lądownik, który poleci na Marsa i wróci z pobranymi próbkami - ogłosiła Europejska Agencja Kosmiczna. Projekt nie ma ustalonego terminu, jednak jest pierwszym przedsięwzięciem tego typu w historii. Naukowcy ESA są przekonani, że jako pierwsi w historii zdołają sprowadzić skały i próbkę "powietrza" z Czerwonej Planety.

W Szczyrku można już szusować. "Śniegu jest pod dostatkiem"

Spragnieni białej jazdy mogą ruszać na Biały Krzyż w Szczyrku. O dobrych warunkach na stoku zapewnia reporter TVN24 Robert Jałocha. Za to ci, którzy wolą górskie wędrówki, powinni zachować ostrożność - ratownicy ostrzegają przed zagrożeniem lawinowym na szlakach.

Plucha, lód, śnieżyce. W Rosji zima atakuje na różne sposoby

Marznący deszcz, tworzące się przez niego oblodzone ulice, na których nietrudno o wypadek. Tak w Moskwie zaczyna się zima. Na zachodzie Rosji marznąca wilgoć spowodowała też sporo problemów z zasilaniem. Przy wschodniej granicy, nad Amurem, we znaki daje się natomiast śnieg.

"Śnieg" prószy też w oceanie

Codziennie na dno oceanu opadają niezliczone ilości obumarłych szczątków roślin i zwierząt, a także piasku, sadzy, pyłu i fekaliów. Wszystko to później staje się pożywieniem dla żyjących tam organizmów.

Pył kosmiczny pozwoli naukowcom cofnąć się w czasie

Każdego roku na powierzchnię Ziemi spada ok. 40 tys. ton pyłu kosmicznego, możliwe jest więc, że podczas odkurzania mieszkania pozbywamy się cząstek, które kiedyś budowały potężną planetoidę lub kometę. Naukowcy postanowili bliżej przyjrzeć się tym niewielkim fragmentom, bo mają nadzieję, że dzięki temu lepiej poznają tajemnice Kosmosu i życia na Ziemi.

W Europie coraz chłodniej. Pojawi się śnieg i deszcz

Wtorek w większości Europy będzie chłodny, zapowiadają synoptycy. Wartości na termometrach będą stosunkowo niskie, a niebo w wielu miejscach mocno zachmurzone. Tego dnia meteorolodzy prognozują także sporo deszczu, zwłaszcza na Bałkanach. Miejscami pojawią się także niewielkie opady śniegu.

"To już zima". Zobacz, gdzie jest biało i ślisko

Początek nowego tygodnia w niektórych regionach Polski okazał się początkiem zimy. W nocy z niedzieli na poniedziałek pierwszy śnieg zaczął prószyć m.in. na Dolnym Śląsku, w Małopolsce, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej. W nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorem ma sypać na północy i południu Polski. W Kontakcie Meteo i w Kontakcie 24 przybywa informacji o kolejnych białych miejscach w kraju.

Widok zorzy może skłonić do szukania Boga

Oglądanie tak niesamowitych widoków jak Wielki Kanion czy zorze polarne mogą zwiększać naszą skłonność do nabrania wiary w Boga czy inne siły nadprzyrodzone - wynika z najnowszych badań psychologicznych. Według naukowców wzbudzone przez takie bodźce silne uczucia zachwytu i podziwu wyzwala w nas specyficzny sposób postrzegania świata. - Ironią jest to, że w patrzenie na rzeczy, o których wiemy, że powstały w sposób naturalny, popycha nas do wyjaśniania ich istnienia jako efektu działania nadnaturalnego - zauważa jeden z badaczy.

Naukowcy chcą wskrzesić bucardo

Hiszpańscy naukowcy zamierzają wykorzystać przechowywane od 14 lat komórki bucardo - znanej jako Celia - i wszczepić je kozicom. Być może dzięki temu uda się wskrzesić wymarły gatunek.

"Jesień powoli będzie skłaniać się ku zimie"

W ciągu kolejnych 16 dni dominować będą dwa typy cyrkulacji atmosferycznej: północna - sprowadzająca do Polski zimne arktyczne powietrze związana na ogół z wyżami atlantyckimi - i łagodniejsza zachodnia, spowodowana dynamicznymi niżami wędrującymi znad Atlantyku nad Rosję.