Najnowsze

Najnowsze

Uderzyła w kometę, żeby ją zbadać, ale już nie odpowiada. To koniec misji Deep Impact

Sławę zyskała tym, że po raz pierwszy w historii wykonała bezpośrednie badania jądra komety. Zdołała jednak zdziałać znacznie więcej. Przez 9 latach spędzonych w kosmosie obserwowała też inne obiekty i zrobiła 500 tys. zdjęć różnych ciał niebieskich. Teraz misja sondy Deep Impact została oficjalnie zakończona. NASA zrezygnowała bowiem z prób jej namierzenia po tym, jak na początku sierpnia utracono łączność z sondą.

Najazd gigantów na Wenecję

Wenecja znalazła się w sobotę w stanie prawdziwego oblężenia przez olbrzymie statki wycieczkowe. Od rana do nabrzeża w pobliżu placu świętego Marka podpłynęło dziewięć morskich gigantów, w cały weekend miało ich być dwadzieścia. Ich obecność wywołuje coraz silniejsze protesty. Niektóre z wycieczkowców miały po 300 m długości.

Poznań szykuje mapę rozmieszczenia... płazów

Mapę rozmieszczenia płazów na terenie Poznania przygotowuje Klub Przyrodników - Koło Poznańskie przy współpracy Grupy Traszka. Mapa, która ma być zaprezentowana na początku października, pomoże miejskim urzędnikom w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Stracili wszystko, a ceny szybują. Meksykanie są załamani

- Gdzie jest rząd, kiedy go potrzebujemy? - rozpacza Meksykanka, która na własnej skórze odczuła niszczycielskie skutki cyklonów nawiedzających w ostatnim czasie jej kraj. Szkody są ogromne. Lawiny błotne i powodzie zniszczyły setki budynków. Wiele dróg i mostów jest nieprzejezdnych. Efekty kataklizmu widać również na sklepowych półkach.

Lato wciąż trwa. W Europie miejscami nawet 34 st. C

W wielu miejscach lato wciąż nie daje za wygraną, co będzie widać w sobotniej pogodzie w Europie. Miejscami słupki rtęci sięgną powyżej 30 st. C., choć po drugiej stronie regionu spadną do poziomu zaledwie 12 st. C. Ten dzień będzie także deszczowy, choć synoptycy uspokajają - nie wszędzie będziemy potrzebowali parasoli.

Tak źle nie było od 40 lat. Nawałnice i susze przetrzebiły uprawy winorośli

- Ze względu ma problemy, jakie sprawiła winiarzom pogoda w dużej części Europy, konsumenci mogą się spodziewać podwyżki cen wielu europejskich win - twierdzi James Thornton, profesor ekonomii na Uniwersytecie Michigan, zajmujący się badaniami nad rynkiem winiarskim. Z kolei z powodu ciepłego lata a Ameryce dojdzie najprawdopodobniej do obniżek cen win amerykańskich .

Tygrys zagryzł pracownika zoo

Tygrys syberyjski zaatakował pracownika zoo w Munster w Niemczech. Mężczyzna przez nieuwagę nie zamknął drzwi do klatki zwierzęcia. Ugryziony w szyję, zmarł na miejscu.

Radiacyjna mgła to oznaka zbliżającej się jesieni

Na półkuli północnej jesień zbliża się wielkimi krokami i pojawia się szereg typowych dla tej pory roku zjawisk atmosferycznych. W wielu miejscach coraz częściej pojawiają się mgły, które dzisiejszego poranka szczególnie widowiskowe były w Szwajcarii.

Spacer po lesie z myszką w dłoni

Jeśli uwielbiacie wycieczki po lesie, blisko natury, ale napięty grafik w pracy nie pozwala wam się wyrwać na łono natury, Nadleśnictwo Bełchatów ma dla was niecodzienne rozwiązanie - wirtualny spacer po lesie. Na ekranie monitora wyświetli wam się osiemnaście panoram sferycznych, wraz z opisem, na co patrzymy.

Szwecja: 130 l deszczu doprowadziło do chaosu

Od piątkowego poranka w środkowo-północnej Szwecji panuje chaos. Ulewne deszcze, które nękają tę część kraju od tygodnia, doprowadziły do powodzi. Prognozy nie są optymistyczne, więc sytuacja może się pogorszyć.

Czarna dziura zamiast Wielkiego Wybuchu?

Nasz kosmos istnieje w czterowymiarowym "płynnym Wszechświecie", a narodził się po tym, jak gwiazda z "tamtej" rzeczywistości zapadła się, tworząc czarną dziurę. To nie fragment powieści science fiction, tylko nowy model początków Wszechświata. Zaproponowała go grupa fizyków teoretycznych, dla których teoria Wielkiego Wybuchu, choć uznawana za najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie, jest niewystarczająca.

Co robić, by grzyby nie "rozpuściły" nam wątroby

Niektóre grzyby mogą być przyczyną poważnych zatruć, prowadzących do śmierci. Grzybów w ogóle nie powinny jeść małe dzieci - przypomina Główny Inspektorat Sanitarny i apeluje do grzybiarzy o ostrożność i niepopadanie w rutynę.

Prawie setka zabitych, milion poszkodowanych. Meksyk zagrożony przez kolejny cyklon

- Do 97 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osunięć ziemi wywołanych w Meksyku przez cyklony - poinformował w czwartek szef meksykańskiej Obrony Cywilnej Luis Felipe Puente. Około 70 osób jest zaginionych. Przez północny zachód kraju wciąż przechodzą ulewne deszcze, powodując kolejne zagrożenia, a synoptycy ostrzegają, że na Atlantyku może uformować jeszcze jedna burza tropikalna i znów zaatakować wschodnie wybrzeże.

Spadnie do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy

Mokre drogi i ograniczona widzialność - to główne utrudnienia, z jakimi muszą się dziś liczyć podróżujący po zachodnich regionach. Podobnie będzie na krańcach północno-wschodnich, gdzie też ma padać. Na pozostałych obszarach pogoda ma być dla zmotoryzowanych dość sprzyjająca.