Najnowsze

Najnowsze

Mammatus zawisł nad Norymbergą

Chmurę z charakterystycznymi wypustkami, przypominającymi bąble, a nawet... krowie wymiona, można było zaobserwować nad jednym z niemieckich miast. To zjawisko mamma, rozwijające się w niektórych warunkach u podstawy chmur. W kulistych "kieszeniach" chmury gromadzą się woda bądź lód.

Pogoda na Wielkanoc: ciepła, nieco mokra wiosna

W nadchodzące święta nie będziemy skazani na siedzenie za stołami. Warto zaplanować wiosenne spacery, bo aura będzie sprzyjać temu, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Opady mogą się pojawić, ale słabe i na krótko, a temperatury będą się wahać od 17 do 22 st. Celsjusza.

Ciemne, burzowe chmury "wdzięcznym" obiektem do fotografii

Tydzień w niektórych województwach Polski zaczął się dosłownie z hukiem. Grzmiało głównie nad województwami położonymi na zachodzie oraz na południu kraju. Zobacz, jak w obiektywach Reporterów 24 wyglądało niebo zasnute ciemnymi chmurami, a także intensywne opady deszczu czy też gradobicia.

"Krwawy Księżyc" - oczy Amerykanów zwrócone ku niebu

O godz. 9.45 naszego czasu mieszkańcy obu Ameryk spoglądali w niebo. Doszło wtedy do maksimum całkowitego zaćmienia Księżyca, które rozpoczęło cykl pojawiających się co pół roku czterech zaćmień. Zjawisko można było zobaczyć za pośrednictwem TVN Meteo.

Mars widoczny nawet gołym okiem. Pojawił się tuż obok Księżyca

W nocy z 14 na 15 kwietnia mogliśmy ujrzeć odległe oblicze Marsa. Znalazł się wyjątkowo blisko Ziemi, czyli 92 mln km od niej. Jest to największe zbliżenie do naszej planety, króre zdarza się raz na dwa lata. Internauci Kontaktu Meteo uważnie obserwowali niebo. Zobaczcie jakie przesłali nam zdjęcia.

Wypatrujcie jasnej czerwonej kropki na niebie. Mars bardzo blisko nas

Jasno świeci na czerwono, ale nie migocze jak gwiazda - po tym poznamy na niebie Marsa. Znajdziemy go na niebie dość łatwo, bo właśnie znalazł się wyjątkowo blisko Ziemi - "zaledwie" 92 mln km od niej. Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik przekonuje, że to nie jedyna astronomiczna atrakcja, jaką możemy obserwować.

Polacy mają szansę na budowę pierwszego satelity obserwacyjnego

Śląskie Centrum Naukowo -Technologiczne w Czechowicach-Dziedzicach podpisało umowę z Europejską Agencją Kosmiczną. Dzięki temu będzie mogło uczestniczyć w budowie satelitów w ramach Europejskiego Programu Kosmicznego. Centrum liczy również, że weźmie udział w budowie pierwszego polskiego satelity obserwacyjengo.

Tornada budzą grozę. W Oklahomie zaczął się ich sezon

Silne burze z deszczem i gradem przechodzą przez południowe obszary Stanów Zjednoczonych. Układ frontów powoduje też, że miejscami tworzą się tornada. W niedzielę niebezpieczne wirujące leje zaobserwowano na południu stanu Oklahoma.

Już 16 ofiar pożaru w Valparaiso. Wciąż walczą z ogniem

Do 16 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wielkiego pożaru, który ogarnął pięć dzielnic Valparaiso, 250-tysięcznego chilijskiego miasta nad Pacyfikiem. Z częściowo tylko opanowanym ogniem wciąż walczy 1200 strażaków wspieranych przez śmigłowce i samoloty gaśnicze. Swoje domy musiało opuścić 10 tys. osób, a opuszczone rejony miasta patrolują 2 tys. policjantów i żołnierzy.

Kolejny wstrząs w Nikaragui. W stolicy zadrżały budynki

Trzęsienie ziemi o sile powyżej 5 w skali Richtera nawiedziło w poniedziałek nad ranem czasu polskiego Nikaraguę. W stolicy tego kraju natrzęsły się budynki - podały nikaraguańskie służby sejsmologiczne. Na razie nie ma doniesień o ofiarach ani zniszczeniach.

Mokre drogi w całym kraju. Możliwe burze

W poniedziałek w żadnej części kraju pogoda nie będzie sprzyjać zmotoryzowanym. W całym kraju ma padać deszcz, a miejscami deszcz ze śniegiem, lokalnie może zagrzmieć. Kierowcom może też dać się we znaki dość silny wiatr.

Marchew sadźcie śmiało, na ogórki przyjdzie czas

Wiosna już na dobre zadomowiła się w naszym kraju, a wraz z nią rozpoczął się sezon pracy w ogrodzie. O tym, jakie rośliny można sadzić teraz, z Anną Kalińską w porannym programie TVN24 "Wstajesz i weekend" rozmawiał Michał Żebrowski.

"Przez Polskę galopem popędzą wiatr, deszcz i śnieg"

Gdybym miała ucieleśnić zjawisko meteorologiczne, jakim jest wiatr, wybrałabym postać konia arabskiego - smukłego, o silnych mięśniach i łabędzio wygiętej szyi, rozdętych chrapach i dużym temperamencie. Arabskie przysłowie mówi "między uszami konia wieje niebiański wiatr".

Odkryto nowy egzoksiężyc? "Jeśli to prawda, to jest to przełom"

Egzoksiężyc, a więc naturalny satelita planety pozasłonecznej, mógł zostać odkryty przez amerykańskich naukowców. - Jeśli to prawda, odkrycie jest spektakularne - komentują eksperci z NASA. Mimo, że nie można jednoznacznie stwierdzić, czy zaobserwowany obiekt to rzeczywiście egzoksiężyc, specjaliści wierzą, że wyniki ich badań okażą się przełomem.