Najnowsze

Najnowsze

Norwegia, Nowa Zelandia, Szwecja. Tam będzie żyło się najlepiej

Według naukowców rok 2014 był najgorętszym w historii. To - zdaniem wielu - świadczy o ocieplającym się klimacie. Niedawno eksperci postanowili sprawdzić, gdzie najlepiej będzie zamieszkać w czasach gwałtownych zmian klimatu. Norwegia, Nowa Zelandia i Szwecja... tam warunki powinny być optymalne. A jak w tym rankingu wypadła Polska?

Hipopotam szybszy od motorówki

Hipopotam waży ponad tonę, ale waga wcale nie przeszkadza mu w swobodnym poruszaniu się, szczególnie w wodzie. Osobnik uchwycony na powyższym filmie bez problemu dogonił motorówkę.

Halny powalił drzewa. Wiało do 70 km/h

Sobotni halny dał się mocno we znaki. W Zakopanem porywy wiatru dochodziły do 70 km/h. Wiatr powalał drzewa, blokując drogi. O kilka godzin trzeba też było przełożyć trening i kwalifikacje do zawodów Pucharu Świata.

Spadnie do 5 l/mkw. deszczu. Będzie ślisko

W sobotę na wielu drogach panować będą dość trudne warunki. Synoptycy prognozują opady deszczu do 5 l/mkw. Dobrych warunków na jezdniach, mogą spodziewać się ci, którzy podróżować będą między innymi w Małopolsce.

Wulkan Hunga Tonga-Hunga Ha'apai "dyszy" co pięć minut

Od środy podwodny wulkan Hunga Tonga-Hunga Ha'apai znajdujący się w odległości około 65 kilometrów na północ od stolicy niewielkiej wyspy Tonga nie przestaje "dyszeć". Z jego wnętrza wydobywa się popiół i dym.

Na północnym zachodzie będzie ślisko. Zachowajcie czujność

Kierowcy na trasach w Polsce północno-zachodniej nie będą zadowoleni. Komfort odbiorą im opady deszczu i silny wiatr, osiągający w porywach prędkość około 50 km/h. W pozostałych województwach - w centrum, na południu czy na wschodzie Polski - pogoda będzie nieco bardziej sprzyjająca.

Pod koniec stycznia nastąpi bliskie i bezpieczne rendez-vous Ziemi z asteroidą

Asteroida opisana przez naukowców jako 2004 BL86, już wkrótce minie Ziemię w odległości równej trzykrotnemu dystansowi pomiędzy naszą planetą a Księżycem. Do spotkania dojdzie pod koniec stycznia. Eksperci zwracają uwagę, że to będzie najbliższe kosmiczne rendez-vous Ziemi i kosmicznej skały. Kolejne nastąpi dopiero w 2027 roku.

Jasna i długa smuga na polskim niebie. "Bogata krzywa blasku"

- Jasny i bardzo długi bolid pojawił się we wtorek wieczorem nad wschodnią Polską - poinformował Przemysław Żołądek, prezes Pracowni Komet i Meteorów (PKiM). Był wyjątkowo długi - bardzo płaska trajektoria miała nachylenie zaledwie 5 stopni. Swój lot w ziemskiej atmosferze rozpoczął nad Białorusią, a skończył w okolicach Wołomina.