Utrzymujące się ulewy doprowadziły w Australii do powodzi. W wyniku żywiołu zginęły trzy osoby, a dwie uważane są za zaginione. W niektórych miejscach podtopienia były najgorsze od 30 lat.
Według najnowszych badań żelazny sztylet faraona Tutanchamona był wykonany z meteorytu. Egipcjanie być może wiedzieli nawet z jakim materiałem mają do czynienia.
Poziom wody w Sekwanie zaczyna opadać. To dobra informacja, szczególnie, że w piątek 10 czerwca rozpoczyna się Euro 2016 i do kraju przyjedzie niebawem wielu turystów. Władze informują jednak, że rzeka wróci do normalnego stanu dopiero za około 10 dni.
Prędkość światła w próżni jest stała i jest to jedna z podstawowych zasad fizyki. Naukowcy z Filipin postanowili jednak zrobić pewien eksperyment i spowolnili w próżni niektóre z jego wiązek.
Aleksander Doba, kajakarz, który chciał przepłynąć Atlantyk z USA do Europy, musiał przerwać swoją wyprawę. Jak mówi, nie została ona zakończona, a jedynie przerwana. Mężczyzna planuje kontynuację podróży w maju 2017 roku.
W wielu regionach będzie pogodnie, a na niebie zobaczymy dużo słońca. Temperatura jednak będzie nieco niższa niż ostatnio. Termometry wskażą od 17 do 24 stopni.
Kombinacja 30 witamin i minerałów opracowana przez kanadyjskich naukowców może okazać się panaceum na najgorsze choroby neurologiczne. Po prawie dwóch dekadach badań dowiedziono, że stosowanie tej kombinacji nie tylko cofa zmiany neurodegeneracyjne charakteryzujące np. Alzheimera, ale i naprawia, regenerując uszkodzoną strukturę mózgu.
Po burzach i ulewach mamy wreszcie spokój w pogodzie. Będzie go dużo także w najbliższych dniach, bo naszą aurą steruje teraz wyż. Zapewnia on nam suche powietrze, w którym zawartość pary wodnej jest mała i z tego powodu nie mogą tworzyć się chmury z opadami.
Na Ziemi jest jeszcze wiele nieodkrytych przez nas organizmów. Dwóch naukowców z Hawajów odkryło kolejne nieznane do tej pory stworzenie. To największa na świecie gąbka, o rozmiarach rodzinnego samochodu.
Utrzymująca się na wschodnim wybrzeżu Australii fatalna pogoda, doprowadziła do podtopień i zalań. Spodziewane w kolejnych dniach opady, nawet 120 l/mkw. deszczu, mogą jeszcze bardziej pogorszyć już fatalną sytuację. W części stanu Nowa Południowa Walia obowiązuje alert, sugerujący ewakuowanie się z terenów dotkniętych klęską.
Ulewy, szalejące w ostatnich dniach w Rumunii, doprowadziły do dramatycznych w skutkach powodzi. Przez żywioł życie straciły już 2 osoby, a około 8 tys. gospodarstw nie ma prądu.
Z postępów technologicznych korzystają nie tylko ludzie. Dzięki rozwojowi metody drukowania 3D, podopieczny Centrum Arktycznego w Christchurch (Nowa Zelandia), mały pingwin o imieniu Bagpipes, może znowu normalnie się poruszać. To dzięki wydrukowanej tym sposobem protezie łapki.
W niedzielę niewielu kierowców znajdzie powody do narzekania na warunki drogowe. Wspomniane pogorszą się jedynie na południu, gdzie spodziewane są opady i burze.
Tydzień w większości kraju zakończy się pogodnie. Meteorolodzy prognozują, że jedynie na południowych krańcach Polski warto mieć przy sobie parasol, bo niewykluczone są przelotne opady oraz burze. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie od 18 st. C na północnym wschodzie do 27 st. C na zachodzie kraju.
82 osoby uczestniczące w festiwalu "Rock am Ring" zostały ranne w wyniku uderzenia pioruna. 15 osób jest w stanie ciężkim. Początkowo imprezę przerwano tylko na 1,5 godziny, ale finalnie zdecydowano o odwołaniu koncertów. - Musimy zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć kolejnych ofiar - wyjaśnił minister spraw wewnętrznych Niemiec.
Ulewne deszcze we Francji doprowadziły do tragicznych w skutkach powodzi, w wyniku których straciło życie kilkoro ludzi i wielu zostało rannych. Obowiązuje stan wyjątkowy. W Paryżu poziom wody w Sekwanie jest najwyższy od trzydziestu lat. Służby przewidują, że sytuacja jeszcze przez ponad tydzień nie wróci do normy.
Ulewy na południu USA doprowadziły do fatalnych w skutkach zalań i podtopień. W Teksasie, gdzie żywioł doprowadził do śmierci w sumie 16 osób, w tym 9 żołnierzy, konieczne były ewakuacje ludności oraz przeniesienie osadzonych w lokalnych zakładach karnych więźniów. Meteorolodzy ostrzegają, że powodziami zagrożone są także stany Luizjana i Missisippi.
- To nie koniec historii - zawiadomiła premier kanadyjskiej prowincji Alberta po pożarze, który odsunął się od Fort McMurray. Mieszkańców, powoli wracających do swoich domów, czeka odbudowywanie miasta. Co ciekawe - pył z pożaru dotarł także do Europy.
W Paryżu poziom wody jest stabilny. Po weekendzie zacznie opadać. Jeśli jednak wzrośnie, to prezydent Francji zostanie ewakuowany ze stolicy. Na skutek powodzi w tym kraju przesiedlono ponad 20 tys. ludzi. Prezydent w nocy odwiedził Luwr, gdzie wolontariusze przenoszą dzieła sztuki na wyższe kondygnacje.
Chcąc spędzić wolny dzień na dworze mieszkańcy północnej Polski powinni zabrać ze sobą parasolki. Spodziewamy się tam przelotnych opadów deszczu i burz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 22 do 27 st. C.
W czwartek nad ranem w stanie Arizona przez kilka sekund można było odnieść wrażenie, jakby był środek dnia. Ciemności rozjaśnił blask płonącego bolidu, który wszedł w ziemską atmosferę nad amerykańskim stanem.