Najnowsze

Najnowsze

Ruch na krakowskim lotnisku wznowiony. Gęsta mgła ustąpiła

Ruch na lotnisku w Krakowie Balicach został wznowiony. Warunki pogodowe poprawiły się na tyle, że samoloty znów mogą lądować i startować. Wcześniej lotnisko sparaliżowane było przez gęstą mgłę. Od rana do godz. 20 nie wystartował ani nie wylądował żaden samolot.

Aż 22 st. C na termometrach we Francji

Słupki rtęci w południowo-zachodniej Francji wskazały w sobotę 22 st. C. To niezmiernie ciepły koniec grudnia nawet w tych rejonach. Jest cieplej o siedem stopni w porównaniu do średniej. - Rok temu też było ciepło, ale nie aż tak - twierdzą Francuzi.

Tequila alkoholem dla osób na diecie i cukrzyków?

Zasada jest prosta - jeśli chcesz schudnąć, nie pijesz alkoholu. Żadnego. Bez wyjątków. Tę zasadę podważają wyniki badań amerykańskich naukowców. Twierdzą oni, że wypicie tequili... nie zaszkodzi, a wręcz pomoże utrzymać poziom cukru we krwi na stabilnym poziomie.

Święta w wersji light. Sprawdź nasze przepisy

W świątecznym wydaniu programu "Twój portfel, nasza dieta", proponujemy dietetyczne i smaczne potrawy wigilijne. Koniecznie spróbujcie przepisów Alżbety Lenskiej. Są łatwe i szybkie w przygotowaniu, a do tego tanie.

Efekt jezior w stanie Nowy Jork. Spadło do 60 cm śniegu

Do północno-wschodnich stanów USA przyszła zima. Miasto Buffalo nareszcie doczekało się, długo oczekiwanej, pokrywy śnieżnej. Za opady odpowiada tak zwany efekt jezior. Lokalni meteorolodzy twierdzą jednak, że do świąt śnieg się nie utrzyma.

Mediolan, Turyn i Rzym z rekordowym smogiem

W największych miastach Włoch utrzymuje się rekordowy smog. W Wiecznym Mieście wprowadzane są ograniczenia w ruchu aut i w centralnym ogrzewaniu. Dodatkowo północ Włoch zmaga się z nietypową o tej porze roku suszą.

Co z tą zimą? Odpowiedzi udziela nasza synoptyk

"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los" - stwierdził Oscar Wilde. Kocham koty i obserwuję. Ich zachowanie bywa dobrym wskaźnikiem meteorologicznym, gdyż zwierzęta te reagują na zmiany baryczne.

Ponad 90 procent ptaków wędrownych nie jest należycie chronionych

Miliony ptaków migrując, przemierzają długie dystanse w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Przeważnie przemieszczają się po podobnych, dobrze ustalonych i znanych trasach nazywanych "szlakami wędrówek". Niestety zmniejsza się populacja migrujących gatunków z całego świata. Dzieje się tak m.in. w wyniku utraty siedlisk i ich degradacji. Ochrona migrujących gatunków zależy przede wszystkim od współpracy międzynarodowej i skoordynowanych działań wzdłuż szlaków ptasich wędrówek.