pogoda

pogoda

Dlaczego boli mnie głowa?

Hektopaskale. Słysząc to słowo, padające z ust prezenterów pogody, niektórzy stają się szczególnie uważni. Od tego, jaka będzie wartość ciśnienia atmosferycznego, "chorzy na pogodę" często uzależniają przebieg swojego dnia.

Nie ufasz synoptykom? Rozejrzyj się za żywym termometrem

Nie masz jak sprawdzić pogody, a może nie ufasz synoptykom? To, jak zmieni się aura, możesz sprawdzić sam. Spójrz w niebo. Czy jak jaskółki nisko latają, to faktycznie będzie padać? Co podpowiadają inne ptaki? Czy komary będą gryźć bardziej zajadle, gdy deszcz zaraz przestanie padać? A co o tym wszystkim myślą kwiaty?

Najdziwniejsze zjawiska pogodowe

"Krwawy" deszcz, opady żab i ryb, białe tęcze, "kwiaty" na Oceanie Arktycznym. To tylko niektóre z najdziwniejszych zjawisk pogodowych, jakie miał okazję obserwować człowiek.

"Panie Tomku, jaka pogoda na Zamojszczyźnie? Bo żona jedzie". Kulisy pracy prezenterów pogody

Człowiek na trzecim roku studiów nie za bardzo wie, co będzie robił, więc powiedziałem, że bardzo chętnie bym chciał robić cokolwiek. Ponieważ szukali ludzi do tworzenia prognozy pogody, zostałem, żeby tworzyć prognozy - tak o swoich początkach w TVN opowiada jeden z dziennikarzy związanych ze stacją od początku jej istnienia. Głos znajomy, twarz też, i flamastry. To Tomasz Wasilewski. Jak praca prezentera pogody wyglądała kiedyś, a jak wygląda dziś? Kulisy pokazują nam także Anna Dec i Tomasz Zubilewicz.