burze

burze

Grzmiało na Wybrzeżu, Dolnym Śląsku i Kaszubach

Instytucje rządowe wraz z synoptykami ostrzegały nas przed nadciągającymi nawałnicami. Mogliśmy doświadczyć dużych problemów związanych z gradobiciami, ulewami, a nawet trąbą powietrzną. Pierwsze wyładowania pojawiły się w okolicach Świnoujścia ok. godz. 20.30 i przesuwały się wzdłuż wybrzeża. Zagrzmiało też na Dolnym Śląsku i Kaszubach.

Nadal jest burzowo

Grzmi jeszcze w paru miejscach. Wyładowania pojawiły się m.in. na Mazowszu i Kujawach. Na Mazurach burze zanikły.

Grzmiało, padało, sypnęło gradem

W poniedziałek nad Polską znalazły się dwa fronty atmosferyczne. Przyniosły burze m.in. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Miejscami sypnęło gradem. Zobaczcie relacje pogodowe Reporterów 24.

"Nieśmiało grzmi nad Polską"

Początek tygodnia zaczął się nie tylko wietrznie, ale i z hukiem. Synoptycy TVN Meteo, pilnie śledzący sytuację pogodową, odnotowali wyładowania atmosferyczne głównie na terenie Wielkopolski.

Burze przetoczyły się przez Polskę

W piątek od godzin popołudniowych przez Polskę wędrował front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami. Wyładowania atmosferyczne pojawiały się m.in. w województwie warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim. Utrzymywały się do późnych godzin wieczornych.

Mamy za sobą pierwsze wiosenne burze

Nad Polską zagrzmiało po raz pierwszy tej wiosny. Aktywny chłodny front atmosferyczny sprawił, że błysnęło w wielu miejscach w kraju. Lokalnie wystąpiły również opady gradu.

Do końca stulecia pioruny będą uderzały częściej. Winne globalne ocieplenie

Skutki globalnego ocieplenia przejawiają się na wiele sposobów, np. poprzez topnienie lodowców. Kolejną konsekwencją rosnącej średniej temperatury planety będą znacznie częstsze i silniejsze zjawiska pogodowe. - Obecnie w USA rejestrujemy około 30 milionów uderzeń piorunów. W 2100 roku możemy spodziewać się około 45 milionów takich zjawisk - zapowiadają naukowcy.