Zorganizowana akcja hejtu wobec sędziów

21 sierpnia 2019
Rezygnacja wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka po publikacji Onetu
Rezygnacja wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka po publikacji Onetu
tvn24
11.09 | Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie afery w Ministerstwie Sprawiedliwościtvn24

Jak ustalił Onet, wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał stać za zorganizowanym hejtem i dyskredytowaniem sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Kilkanaście godzin po publikacji tych doniesień Piebiak zrezygnował z funkcji. Pojawiają się kolejne informacje w sprawie.

Sprawę zorganizowanego hejtu wobec sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość opisał 19 sierpnia Onet.

Według portalu, Łukasz Piebiak jako wiceminister sprawiedliwości "aranżował i kontrolował akcję", która miała skompromitować między innymi Krystiana Markiewicza, przewodniczącego Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".

Sędziowie wyproszeni z sejmowej komisji w sprawie afery hejterskiej

Sejmowa komisja sprawiedliwości miała zająć się aferą hejterską w resorcie sprawiedliwości - finał był jednak zupełnie inny. Przewodniczący Marek Ast z Prawa i Sprawiedliwości nie zgodził się na obecność sędziów, którzy chcieli mówić o produkcji hejtu na zamówienie. Sędziowie zabrali więc głos gdzie indziej i potwierdzili, że są dowody na działania hejterskie inspirowane przez władzę. Sylwia Piestrzyńska.