Staranował radiowóz, skończył w piachu. W aucie było pół miliona złotych

Poznań

W aucie było pół miliona złotych TVN 24 Poznań
wideo 2/3

Służba Celno-Skarbowa zatrzymała po pościgu mężczyznę podejrzanego o przestępstwa ekonomiczne. Wcześniej staranował on samochodem pojazd funkcjonariuszy, w wyniku czego ranny został jeden z nich. W trakcie pościgu doszło do użycia broni palnej - podaje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Wydarzenia rozegrały się w jednym z północnych powiatów Wielkopolski.

Akcja była związana z rozpracowywaniem zorganizowanej grupy podejrzewanej o przestępstwa ekonomiczne, m.in. posługiwanie się fałszywymi dokumentami sprzedaży w celu uzyskania nienależnych korzyści podatkowych.

Staranował blokadę

- Podczas próby zatrzymania jednego z podejrzanych doszło do próby ucieczki. Mężczyzna swoim samochodem staranował blokadę ustawioną przez funkcjonariuszy, w wyniku czego jeden z funkcjonariuszy doznał lekkich obrażeń ciała - mówi jeden z funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, biorący udział w akcji.

W trakcie pościgu padły strzały. Ucieczka mężczyzny zakończyła się, gdy jego pojazd ugrzązł w piasku.

- Podejrzany został zatrzymany po kilkudziesięciu minutach – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

W aucie - pół miliona złotych

W jego aucie zabezpieczono pół miliona złotych w gotówce. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw skarbowych oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. - Szacowane straty Skarbu Państwa mogły wynieść nawet 10 milionów złotych. Zabezpieczono ujawnioną przy zatrzymanym gotówkę – podała Spychała-Szuszczyńska.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Chodzieży.

Jak informuje Spychała-Szuszczyńska, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa, fc/ ks / Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KAS