Poznań

Teatralna garderoba zamiast samochodów. W Poznaniu trwa Parking Day

Poznań

Teatralna garderoba zamiast parkingu. W Poznaniu trwa Parking Day
TVN 24Garderoba teatralna wystawiona dla przechodniów jest jedną z głównych atrakcji Parking Day w Poznaniu

Sarmata a może królowa? Dzięki ulicznej garderobie, wystawionej przed poznańską operą, każdy może przejść całkowitą metamorfozę. W ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu, ponad 30 miejsc parkingowych w mieście zostało w różny sposób zagospodarowanych przez ludzi kultury czy restauratorów.

W Parking Day bierze udział ponad 30 instytucji kultury, kawiarni i małych przedsiębiorstw. W miejscach, które zwykle zajmują samochody, wystawiono stoliki, krzesła czy doniczki z zielenią.

- Zasada jest bardzo prosta. Chodzi o to, by w miejscach, które na co dzień służą parkowaniu samochodów czy autobusów, zorganizować miejsce dla ludzi, które będzie ich integrowało - wyjaśnia Łukasz Wójcik, reporter TVN24.

Nowe szaty reportera

Są też miejsca, gdzie przygotowano specjalne atrakcje. Takim przykładem jest przestrzeń przed Teatrem Wielkim. To właśnie tam zajrzał reporter TVN24.

Poznańska opera w ramach parking Day 2016 otworzyła uliczną garderobę, która budzi spore zainteresowanie mieszkańców. - Siedzieliśmy w parku na trawniczku i zobaczyliśmy, że coś się tu dzieje, więc przyszliśmy zobaczyć. Od razu polepszył nam się humor - mówi jedna z poznanianek, przebranych w nietypowy strój. Nowe szaty przybrał też Łukasz Wójcik - jak sam mówi przebrał się "chyba za kogoś ważnego".

Lustereczko, powiedz przecieTVN 24

To jednak nie jedyne tak oryginalnie zaaranżowane miejsce. Sklep Moher organizuje wspólne szydełkowanie, są też warsztaty plastyczne dla rodzin, czytanie książki na głos, punkt bookcrossingowy czy czytelnia książek o Poznaniu.

Mapa atrakcji w ramach Parking Day 2016Franciszek Sterczewski

Autor: FC / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości