Slayer zagra w Poznaniu przed Iron Maiden

Poznań

Wikipedia (CC BY SA 3.0) | MdnghtshdwKoncert odbędzie się 24 czerwca

Zespoły Slayer i Ghost zagrają w czerwcu w Poznaniu. Wystąpią jako support przed koncertem Iron Maiden - podali organizatorzy.

Slayer karierę zaczął trzy dekady temu. na swoim koncie ma już tysiące koncertów i opinię jednego z najważniejszych zespołów na scenie metalowej. Nominowany był m.in. do nagród Grammy, Kerrang! czy Metal Hammer Golden Gods. W dyskografii zespołu znajduje się dziesięć albumów, w tym ostatni – „World Painted Blood” z 2009 roku. Zespół słynie z niesamowitych występów na żywo. W tym roku muzyków zobaczyć będzie można m.in. na Rock Am Ring (Niemcy), Hellfest (Francja) czy Tons Of Rock (Norwegia).

Szwedzki duch obok Slayera

Ghost to szwedzki zespół heavy metalowy, który debiutował albumem „Opus Eponymous”, wydanym w 2010 roku, czyli dwa lata po podpisaniu kontraktu z Rise Above Ltd. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje i sprawiła, że zespół zyskał wielu fanów na całym świecie. Po świetnym przyjęciu debiutu, w 2013 roku muzycy wydali album „Infestissumam”, który już w pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na pierwsze miejsce zestawienia najchętniej kupowanych płyt w Szwecji. Ghost dzielił już scenę z Trivium, In Flames, Mastodon, Opeth, Avenged Sevenfold, Deftones czy Alice In Chains.

Grali nawet na weselu

Slayer ma wystąpić 24 czerwca na miejskim stadionie.

Czerwcowy koncert będzie trzecią wizytą Iron Maiden w Poznaniu – poprzednie miały miejsce w latach 80. Trzydzieści lat temu, kiedy zespół grał w poznańskiej Hali Arena w ramach World Slavery Tour, muzycy nocujący w hotelu Merkury, postanowili wyjść zabawić się w mieście. Trafili do restauracji Adria przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie odbywało się wesele. Zespół spontanicznie na nim zagrał. Goście weselni mogli usłyszeć interpretacje „Smoke On The Water” Deep Purple i „Tush” ZZ Top. Ujęcia z poznańskiego wesela znaleźć można w filmie „Behind the Iron Curtain”, który pojawia się również na DVD „Live After Death” z 2008 roku.

"Jesteśmy podekscytowani"

W ostatnim etapie trasy Maiden England zespół chciał uwzględnić miejsca, w których nie był od dłuższego czasu. - Jesteśmy naprawdę podekscytowani powrotem do Poznania i spotkaniem z tutejszymi fanami. Oczywiście przywozimy ze sobą mnóstwo świateł, wiele wcieleń Eddiego, sporo pirotechniki i atrakcji, które można było już oglądać w Łodzi i Gdańsku, tym razem jednak będzie to jeszcze bardziej wyjątkowe show ponieważ stanowi koniec pewnego rozdziału i chcemy dać naszym fanom show którego nigdy, przenigdy nie zapomną - mówił wokalista Iron Maiden Bruce Dickinson.

Iron Maiden to jeden z najsłynniejszych zespołów w heavymetalowych. Powstał w 1975 r. Do dziś sprzedał około 100 milionów albumów. Obecny skład tworzą: Bruce Dickinson, Janick Gers, Steve Harris, Nicko McBrain, Dave Murray i Adrian Smith.

Autor: FC / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY SA 3.0) | Mdnghtshdw