Poznań

Miały piękne, długie włosy. Ścięły je bez żalu. "Chciałyśmy pomóc tym, którzy ich nie mają"

Poznań

[object Object]
Oddały swoje włosy na peruki TVN24 Poznań
wideo 2/2

Są młode, zdrowe i mają piękne włosy. Co jeszcze je łączy? Nie są obojętne na problemy kobiet walczących z nowotworem. Kilka uczennic z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu ścięło swoje włosy i przekazało je na peruki. - Nie będę tego żałować - mówi jedna z dziewcząt.

- Pół godziny po tym jak dowiedziałam się o akcji podjęłam decyzję, że chcę obciąć włosy - mówi nastoletnia Marysia.

Jest ona jedną z kilku dziewcząt z Zespołu Szkół Łączności, które właśnie wzięły udział w akcji "Daj Włos". Patronuje jej popularna fundacja Rak`n`Roll. Ta od ośmiu lat działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

Akcja "Daj Włos" | Rak&Roll

"To na pewno dobra decyzja"

- Wszystko zaczęło się od naszego katechety Grzegorza Anioła, który chciał rozpropagować tę akcję u nas w szkole. Najpierw uczniowie dowiedzieli się na czym ona polega i jakie warunki trzeba spełnić. Potem czekaliśmy na zgłoszenia - mówi Magdalena Jurczyk-Maciuszonek, wicedyrektor Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu.

Uczennice nie zawiodły. Szybko znalazły się dziewczyny, które chciały pomóc osobom zmagającym się z nowotworem. - Już od dawna chciałam obciąć włosy i przekazać je komuś potrzebującemu. Teraz pojawiła się okazja, więc z niej skorzystałam - mówi Zuzia.

- To na pewno dobra decyzja. Nie będę jej żałować - dodaje Michalina, kolejna ochotniczka.

Najpewniej to nie ostatni taki zryw w tej szkole. Uczennice już przymierzają się do kolejnej. - Wiele dziewcząt prosiło, żebyśmy powtórzyli tę akcję po studniówce - opowiada Jurczyk-Maciuszonek

Jak to zrobić?

W akcji może wziąć udział każdy kto ma przynajmniej 25 cm włosów do ścięcia. To minimalna długość włosa, z którego perukarz jest w stanie utkać perukę 15 cm. Włosy mogą być farbowane na ciemniejsze kolory, nie mogą być jednak rozjaśniane, ombre ani po hennie. Nie nadają się też włosy, które były rozjaśnione a następnie pofarbowane na ciemniejszy.

Włosy można ściąć wszędzie. Najważniejsze, żeby zrobić to zgodnie z instrukcją. Tę można znaleźć na stronie fundacji Rak`n`Roll.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań

Pozostałe wiadomości