TVN24 | Poznań

Jedni kąpią się u sąsiadów, inni w siłowni. Kilka tysięcy osób bez ciepłej wody 

TVN24 | Poznań

Źródło:
TVN24
Poznań. Kilka tysięcy mieszkańców Jeżyc bez ogrzewania i ciepłej wody
Poznań. Kilka tysięcy mieszkańców Jeżyc bez ogrzewania i ciepłej wodyTVN24
wideo 2/6
TVN24Poznań. Kilka tysięcy mieszkańców Jeżyc bez ogrzewania i ciepłej wody

Na poznańskich Jeżycach ruszyła wymiana rurociągu, dlatego część mieszkańców nie ma ciepłej wody i nie może liczyć na ogrzewanie. Taka sytuacja ma potrwać do środy. Spółka, która przeprowadza prace, tłumaczy, że ze względu na wcześniejsze "działania dewelopera może to zrobić dopiero teraz".

W poniedziałek od 5.30 mieszkańcy poznańskich Jeżyc są pozbawieni dostaw ciepła i tak będzie do środy. Problem dotyczy kilku tysięcy osób mieszkających w wybranych budynkach przy ulicach: Kościelnej, Mylnej, Dąbrowskiego, Wawrzyńca, Żurawia, Jeżyckiej, Norwida i Poznańskiej. Powód: prace inwestycyjne. - Przy tych ulicach znajdują się kamienice i bloki, które są podłączone do sieci ciepłowniczej, a teraz nie są ogrzewane i nie mają dostępu do ciepłej wody. Mieszkańcy są rozżaleni. Nie rozumieją, dlaczego takie prace wykonuje się już w sezonie grzewczym - relacjonuje reporter TVN24 Aleksander Przybylski.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Jak sobie radzą mieszkańcy Jeżyc bez ciepłej wody i ogrzewania?TVN24

Wcześniej nie było takiej możliwości

- Działania przeprowadzane na ulicy Kościelnej wynikają wprost z działań inwestycyjnych prowadzonych przez dewelopera zewnętrznego. (…) Chcieliśmy te prace przeprowadzić przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, natomiast ze względu na działania inwestycyjne prowadzone przez dewelopera możemy to zrobić dopiero teraz – mówi TVN24 Olga Fasiecka z Veolia Energia Poznań.

Jak tłumaczy Fasiecka, wcześniej przeprowadzenie prac nie było możliwe, bo deweloper modyfikował zakres swoich działań "ze względów formalno-prawnych i technicznych”. - Wcześniej na tamtym terenie Jeżyc było cały czas rozprowadzane ciepło, dlatego że zainstalowano tymczasowy rurociąg. Aktualnie musimy już zmienić go na docelowy, który będzie zapewniał dostawy ciepła o właściwych parametrach dla aktualnych i przyszłych mieszkańców i to niezależnie od zmieniających się warunkach pogodowych – dodaje Fasiecka.

WYKAZ ULIC POZBAWIONYCH DOSTAW CIEPŁA>>>

Kiedy znów będą mieć ogrzewanie?

Prace nad przyłączem mają potrwać do środy. To oznacza, że mieszkańcy Jeżyc mogą liczyć na to, że sytuacja wróci do normy w środę wieczorem. Jak z tymi niedogodnościami radzą sobie mieszkańcy? Jedni kąpią się w zimnej wodzie, inni korzystają z uprzejmości pobliskich znajomych lub rodziny. Niektórzy łączą prysznic z pójściem na siłownię. gdzie po treningu można skorzystać z natrysków. - Chodzimy się kąpać do sąsiadów. A to nie pierwszy raz jest tak, że nie mamy ciepłej wody. Poprzednio to było dokładnie przed rozpoczęciem roku szkolnego i to też w związku z powstającym tu nowym budownictwem - mówi TVN24 jedna z mieszkanek.

- Zdaję sobie sprawę, że deweloper ma dużą siłę i władzę, ale trzy dni bez wody ciepłej to trochę przesada. Rozumiem, jakby to było z przerwami, bo różne są prace, ale trzy dni to nie - dodaje kolejna mieszkanka Jeżyc.

aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości