"Ustawka" w centrum Gorzowa. Kolejni pseudokibice zatrzymani

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/ks
Źródło:
PAP, TVN 24 Poznań
Gorzów Wielkopolski: Zatrzymani kolejni trzej pseudokibice
wideo 2/37
Gorzów Wielkopolski: Zatrzymani kolejni trzej pseudokibice

Już 12 pseudokibiców, którzy mieli brać udział w bójce na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymała tamtejsza policja. Dziewięciu podejrzanych ujęto tuż po bijatyce, teraz policja poinformowała o zatrzymaniu trzech kolejnych. - Dwóch z nich już zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące, trzeci niebawem usłyszy zarzuty – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do bijatyki doszło w sobotę, 21 marca po godzinie 18 przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Parkowej w Gorzowie Wielkopolskim.

- To była regularna bitwa. Grupa zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników okładała się pięściami i kopała nawzajem. Jako arenę walki osoby te wybrały jedną z gorzowskich ulic - opisywał Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policję o ulicznej bójce poinformował jeden ze świadków. Śledczy nie mieli wątpliwości - to była tak zwana ustawka grup pseudokibiców. Na miejscu "bitwy" zabezpieczono kominiarki z emblematami klubów sportowych oraz ochraniacze na szczękę.

Dwójka już w areszcie

Pierwsze dziewięć osób zatrzymano tuż po "ustawce". Teraz policja informuje o zatrzymaniu kolejnych trzech pseudokibiców.

- Decyzją sądu dwóch z nich już zostało tymczasowo aresztowanych, a kolejny czeka na przeprowadzenie z jego udziałem czynności procesowych przez policję i prokuraturę – powiedział Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Policja zatrzymała kolejnych trzech pseudokibicówLubuska Policja

Dwaj mężczyźni w wieku 23 i 37 lat usłyszeli już zarzuty związane z udziałem w bójce lub w pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Wszystko to powiązane będzie z czynem o charakterze chuligańskim, bo doszło do rażącego zlekceważenia porządku prawnego. Z kolei 22-latek - jak podaje policja - niebawem zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Zatrzymanym grożą trzy lata więzieniaLubuska Policja

Takie same zarzuty, zagrożone karą do trzech lat więzienia, przedstawiono wcześniej dziewięciu innym uczestnikom bijatyki w wieku od 19 do 31 lat. Wszyscy trafili do aresztu na trzy miesiące.

Szukają kolejnych

Śledczy nadal pracują nad ustaleniem i pociągnięciem do odpowiedzialności pozostałych chuliganów, a postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp. W ustaleniu kolejnych pseudokibiców ma pomóc zabezpieczony monitoring, nagrania i informacje od świadków.

Autor:FC/ks

Źródło: PAP, TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska Policja