Zaatakował i ranił w parku nożem kobietę. 21-latkowi grozi dożywocie

Autor:
mm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Toruniu
Do zdarzenia doszło w ToruniuGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsToruń przekaże pięć autobusów Łuckowi

Dożywocie grozi Pavlowi V., który ranił kobietę nożem w parku przy ulicy Balonowej w Toruniu (województwo kujawsko-pomorskie). Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 19 września przy ulicy Balonowej. Jak przekazał Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu, mężczyzna chciał pozbawić kobietę życia.

"Spowodował u niej jedną ranę, która skutkowała rozstrojem zdrowia trwającym nie dłużej niż siedem dni oraz naraził ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zakwalifikował to zachowanie jako usiłowanie zabójstwa" - poinformował Kukawski.

Trzymiesięczny areszt

Pavel V. został zatrzymany 27 września o godzinie 17.00. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, w których jednak podał częściowo odmienne od dotąd ustalonych okoliczności. Prokuratura będzie dalej je weryfikować.

Kukawski dodał, że podejrzany ma 21 lat i nie był wcześniej karany. "Wobec podejrzanego - na wniosek prokuratora, z uwagi na obawę matactwa oraz grożącą mu surowa karę, Sąd Rejonowy w Toruniu zastosował środek zapobiegawczy pod postacią tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy" - podkreślił rzecznik prasowy toruńskiej prokuratury.

Mężczyzna będzie oczekiwał na proces w areszcie śledczym. Grozi mu od ośmiu lat do nawet dożywotniej kary pozbawienia wolności.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości