Rowerzyści i rolkarze opanują Gdynię

Pomorze

Rowerowa Gdynia/facebookMasa Krytyczna w kwietniu

Śródmieście Gdyni zostanie opanowane przez tłumy rowerzystów i rolkarzy. W piątek o godz. 17.30 rusza Masa Krytyczna. Kierowcy muszą się spodziewać utrudnień w ruchu.

Rowerzyści i rolkarze pojadą spod dworca SKM Gdynia Główna. Trasa przejazdu: ul. Podjazd, Morska, Kartuska, Demptowska, odcinek leśny na utwardzonym odcinku: droga przy ciepłociągu, Okrężna, Chwarznieńska, Rolnicza, Witomińska, Warszawska, Śląska, Podjazd, 10 Lutego, Świętojańska, Plac Kaszubski. Długość trasy to ponad 22 km.

Gdzie korki

Nad wszystkim czuwają słuzbyRowerowa Gdynia/facebook

Największych korków można podziewać się na ul. Morskiej i Kartuskiej. Tam rowerzyści będą jechać prawym pasem, a pozostałą część drogi udostępnią kierowcom.

Ruchem kierować będą policjanci, którzy zabezpieczą cały przejazd, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Morską zostanie wyłączona na czas przejazdu Masy Krytycznej. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i uzbroić w cierpliwość.

Rowerzyści chcą pokazać swoje niezadowolenie z polityki rowerowej i zwrócić uwagę na absurdalne rozwiązania w projektowaniu dróg rowerowych.

Autor: ws

Źródło zdjęcia głównego: Rowerowa Gdynia/facebook