Pomorze

Fabryka Designu szansą dla uzdolnionych 50-latków

Pomorze

materialy prasoweW Gdańśku szukają następców Oskara Zięty, jednego z najbardziej znanych przedstawicieli polskiego designu

Powiatowy Urząd Pracy i Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości stworzyły Pomorską Fabrykę Designu, w której 15 osób będzie mogło rozwijać własny biznes. Kandydaci muszą mieć co najmniej 50 lat i talent do tworzenia ładnych rzeczy.

Pomorska fabryka Designu jest szansą na aktywizację zawodową osób po 50-tym roku życia. - Wzorowaliśmy się na podobnych projektach ze Szwajcarii, mamy nadzieję że i tutaj odniesie sukces – mówi Łukasz Iwaszkiewicz z Powiatowego Urzędu Pracy.

- Osoby, które się do nas zgłoszą powinny mieć zdolności manualne czyli umiejętności robienia pięknych i specyficznych rzeczy rękoma, na przykład malowanie, rzeźbienie, rysowanie, a nawet szydełkowanie. Muszą mieć przynajmniej 50 lat i być zameldowanym na terenie województwa pomorskiego. To szansa dla osób bezrobotnych, ale nie tylko – podkreśla Iwaszkiewicz.

200 godzin z profesjonalistami

Ze wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 15 osób, które przejdą specjalne szkolenie i wezmą udział w warsztatach. - Zakładamy 200 godz. zajęć z profesjonalnymi designerami, którzy pokierują naszych kandydatów, pokażą im jakie są najnowsze trendy, oraz przekażą niezbędną i praktyczną wiedzę z zakresu projektowania – dodaje.

Druga część zajęć to spotkania ze specjalistą ds. marketingu oraz doradcą biznesowym.

Sklep internetowy

Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy projektu będą musieli założyć działalność gospodarczą. Dostaną na ten cel 16 tys. zł.

- Nasze biznesowe plany są bardzo ambitne. Założymy specjalny dwujęzyczny internetowy sklep. Tam na sprzedaż będą wystawiane wszystkie przedmioty, które zostaną stworzone przez nasz zespół. Wytworzone przez uczestników projektu przedmioty oferować będziemy nie tylko nabywcom w Polsce. Z naszą ofertą chcemy wejść na rynek europejski, a także amerykański - zapowiada Iwaszkiewicz.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej projektu oraz w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. Rekrutacja do projektu zakończy się 14 marca.

Nowy projekt Powiatowego Urzędu Pracy i Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości Pomorska Fabryka Designu

Autor: ws/par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: materialy prasowe

Pozostałe wiadomości