Nastolatka śmiertelnie potrącona przez pociąg. Trwa ustalanie przyczyn wypadku

TVN24 | Polska

Autor:
akr/tr
Źródło:
TVN24, PAP
Rzecznik PSP w Zielonej Górze: niestety pomimo reanimacji osoba potrącona przez pociąg zmarłaTVN24
wideo 2/2
TVN24Rzecznik PSP w Zielonej Górze: niestety pomimo reanimacji osoba potrącona przez pociąg zmarła

Pociąg osobowy potrącił w czwartek 14-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło przy dworcu kolejowym w Zielonej Górze. Starszy kapitan Arkadiusz Kaniak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze poinformował, że pomimo reanimacji nastolatka zmarła. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji przekazała, iż "ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek".

W czwartek około godziny 18 straż pożarna w Zielonej Górze otrzymała informację o potrąceniu osoby przez pociąg relacji Świnoujście-Kraków przejeżdżający przez Zieloną Górę. Do zdarzenia doszło na wysokości dworca kolejowego w dzielnicy Przylep.

Starszy kapitan Arkadiusz Kaniak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze przekazał w rozmowie z TVN24, że "niestety, pomimo bardzo szybkiej podjętej reanimacji zarówno przez strażaków, jak i zespół ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia, doszło do zgonu" potrąconej osoby. - Lekarz, który przyjechał na miejsce z pogotowiem, potwierdził zgon – dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Rzecznik PSP w Zielonej Górze: niestety pomimo reanimacji osoba potrącona przez pociąg zmarłaTVN24
Do wypadku doszło w Zielonej GórzeTVN24

"Z wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek"

Kaniak przekazał, że "na miejscu jest policja wraz z prokuraturą, ustalają przyczyny wypadku".

Jak informuje PAP, potrąconą była 14-letnia dziewczynka. Z wstępnych ustaleń wynika, że nastolatka najprawdopodobniej znalazła się na torach w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia bądź przejazdu. - Maszynista pociągu jest trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek – przekazała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

W Zielonej Górze nastolatka została śmiertelnie potrącona przez pociągTVN24

Utrudnienia w ruchu

Rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej powiedział również, że "pociągiem podróżowało około 100 osób". Dodał, że "wszystkie osoby przebywają w pociągu, który jest odstawiony na bocznicę", a pasażerami zajmują się Polskie Koleje Państwowe.

Około godziny 20 w czwartek wszystkie pociągi na tej linii zostały wstrzymane, a utrudnienia w ruchu zapowiadane były na kilka godzin.

Nastolatka zmarła pomimo reanimacjiTVN24

Autor:akr/tr

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24