Zabójcy konwojentów skazani

Aktualizacja:
Z wyrokiem nie zgadza się Prezes Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestepstw
Z wyrokiem nie zgadza się Prezes Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestepstw
Fot. PAP, film: TVN24
Fot. PAP, film: TVN24Z wyrokiem nie zgadza się Prezes Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestepstw

15 lat więzienia - taki wyrok usłyszał we wtorek Kamil G. główny oskarżony w procesie o zabójstwo konwojentów w Sosnowcu. Pozostałych oskarżonych Daniela Z. i Wojciecha Ch. katowicki sąd skazał odpowiednio na 8 lat i 2 lata 11 miesięcy pozbawienia wolności.

Córka jednej z ofiar: "Już wiem kto zabił mojego ojca"
Córka jednej z ofiar: "Już wiem kto zabił mojego ojca"TVN24

Wyroki katowickiego sądu są niższe niż kary, jakich domagał się prokurator. Dla oskarżonego o zabójstwo żądał dożywocia. Dla jego wspólnika - 15 lat więzienia za udział w rozboju. Tylko wyrok dla trzeciego z oskarżonych, który poszedł na współpracę ze śledczymi zbliżony jest do żądań prokuratora.

Nie planowali zabić

6 lat temu bandyci napadli na konwojentów wiozących pieniądze jednej z sosnowieckich spółdzielni mieszkaniowych. Spodziewali się ukraść ok. 450 tys. zł, ostatecznie skradli 60 tys. zł. Według prokuratury oskarżeni prawdopodobnie nie planowali zabicia konwojentów, a zamierzali jedynie grozić im bronią. Ostatecznie z bliska, bez ostrzeżenia, ostrzelali kabinę furgonetki.

W napadzie brali też udział Damian S., który później zginął podczas podkładania ładunku wybuchowego pod samochodem innego przestępcy oraz Sebastian S., pseud. Rakieta, który ukrywał się do kwietnia 2006 r. i teraz odpowiada w oddzielnym procesie.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fot. PAP, film: TVN24

Pozostałe wiadomości