Rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej nie żyje

TVN24 | Polska

Autor:
tas/ks
Źródło:
PAP, pkw.gov.pl, tvn24.pl
Tomasz Grzelewski był rzecznikiem prasowym PKWTVN24
wideo 2/2
TVN24Tomasz Grzelewski był rzecznikiem prasowym PKW od początku 2020 roku

Nie żyje Tomasz Grzelewski, rzecznik prasowy Państwowej Komisji Wyborczej i wieloletni dziennikarz. We wtorek Grzelewski prowadził konferencję prasową, na której zostały ogłoszone wyniki głosowania w wyborach prezydenta RP w I turze. Przyczyny śmierci rzecznika PKW nie są znane.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Tomasz Grzelewski od początku 2020 roku był rzecznikiem Państwowej Komisji Wyborczej.

Wcześniej był dziennikarzem, przez ponad dekadę pracował w Superstacji, gdzie między innymi był współprowadzącym programu "Salon Polityczny".

Grzelewski pracował także w Polsacie i TVN.

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak w rozmowie z dziennikarzami podała, że informację o śmierci Tomasza Grzelewskiego przekazała w środę rano jego rodzina.

Przyczyny śmierci rzecznika PKW nie są znane. We wtorek Grzelewski prowadził konferencję prasową, na której zostały ogłoszone wyniki głosowania w wyborach prezydenta RP w I turze.

"Z głębokim żalem informujemy o śmierci naszego życzliwego Kolegi Tomasza Grzelewskiego, wspaniałego człowieka, rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego" - podała w środę na swojej stronie PKW.  

Wyrazy współczucia i pożegnania

Wiadomość o śmierci Grzelewskiego zaskoczyła dziennikarzy i polityków. "Jeszcze kilka dni temu rozmawiałem z Tomkiem Grzelewskim, jaka to miała być spokojna praca dla PKW, w porównaniu z mediami. A przyszło mu pracować w wyjątkowych okolicznościach przekładanych wyborów prezydenckich. Był uśmiechnięty, i jak zawsze życzliwy. Niech spoczywa w pokoju" - napisał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha.

"Bardzo smutna wiadomość od rana. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci" - podał we wpisie Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.

"Jeszcze kilka dni temu, przed siedzibą PKW, uciąłem sobie miłą pogawędkę towarzyską z red. Grzelewskim, bo się lubiliśmy i szanowali; jestem tą wiadomością bardzo poruszony. Wieczne odpoczywanie...." - napisał Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Była premier Ewa Kopacz napisała na Twitterze: "Niezwykle smutna wiadomość. Zmarł Tomasz Grzelewski, wybitny dziennikarz i rzecznik, a przede wszystkim wspaniały człowiek. Zawsze życzliwy, pełen profesjonalizmu i szacunku do innych ludzi. Składam głębokie wyrazy współczucia rodzinie i bliskim".

We wpisach dziennikarze polskich mediów nie kryli zaskoczenia i przypominali, że "Grzelewski jeszcze we wtorek dzwonił do nich z informacją, że będzie konferencja PKW i później ją prowadził".

Autor:tas/ks

Źródło: PAP, pkw.gov.pl, tvn24.pl