Polska

Rowerzysta kradł benzynę ze stacji

Polska

 
policja LęborkRowerzysta kradł benzynę

We wtorkową noc lęborscy policjanci złapali złodzieja, który już trzeci raz ukradł paliwo ze stacji benzynowych. Po paliwo do swojego samochodu przyjeżdżał rowerem. Zatrzymano go po pościgu.

W nocy lęborscy policjanci dostali sygnał, że z jednej ze stacji benzynowych, rowerzysta z twarzą zakrytą szalikiem i czapką ukradł benzynę i właśnie ucieka.

Do trzech razy sztuka

Było to trzecie już takie zgłoszenie na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni. Znajdujący się w pobliżu radiowóz ruszył na poszukiwanie rowerzysty-złodzieja. Po chwili policjanci zobaczyli mężczyznę wiozącego dwa plastikowe kanistry. Ten na ich widok wyrzucił baniaki i mocniej nacisnął na pedały. Po krótkim pościgu musiał dać za wygraną.

Policjanci zabrali na komendę: jego, wysokiej klasy rower górski i dwa pięciolitrowe pojemniki, z których część benzyny już się wylała. 45-letni mieszkaniec Lęborka resztę nocy spędził w areszcie. Okazało się, że benzynę kradł do swojego samochodu, zaparkowanego w pobliżu miejsca tymczasowego zamieszkania.

Ponieważ nie ma stałego zameldowania, na rozprawę sądu, która odbędzie się w trybie przyspieszonym, poczeka pod opieką policjantów. Za kradzieże paliwa grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Okolice zdarzenia w Zumi.pl

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja Lębork

Pozostałe wiadomości