Rolnik udawał ginekologa. Jego pacjentkom grozi niebezpieczeństwo

TVN24

Aktualizacja:
TVN24Ginekolog-przebieraniec

Poznańska policja zatrzymała mężczyznę podającego się za ginekologa. Lekarzem-przebierańcem okazał się 45-letni rolnik ze Szczecina. W ręce policjantów wpadł też jego wspólnik. Policjanci ustalają teraz listę "klientów" obu mężczyzn, którym proponowane były pigułki wczesnoporonne. Może im grozić bowiem niebezpieczeństwo.

Policja i dyrekcja szpitala o fałszywym ginekologu
TVN24

Od pewnego czasu mężczyzna pojawiał się w jednym z poznańskich szpitali i oferował pacjentkom pigułki wczesnoporonne. Ubranego w lekarski kitel, ze stetoskopem na szyi fałszywego lekarza zauważył pracownik ochrony szpitala. Mężczyzna uciekł, gdy zorientował się, że ochrona chce go zatrzymać.

Policja ustaliła personalia podejrzewanego i następnego dnia zatrzymała go w Skwierzynie (woj. lubuskie). Zatrzymano także jego wspólnika, 60-letniego bezrobotnego, który na portalach internetowych zamieszczał ofertę środków farmakologicznych o podobnym działaniu jak pigułki wczesnoporonne. Postawiono mu zarzut nielegalnego wprowadzenia leków do obrotu.

Działali z rozmachem

- Podejrzewa się, że mężczyźni mogli prowadzić "lekarską" działalność od 2007 roku. Działali prawdopodobnie w Poznaniu, w północnej Wielkopolsce i na Pomorzu - powiedział Zbigniew Paszkiewicz, rzecznik poznańskiej policji. Fałszywemu lekarzowi zarzuty zostaną postawione w najbliższych dniach.

"Bardzo duże niebezpieczeństwo"

- Jeżeli pacjentka kupuje leki na targu lub od osoby nieznanej, a nie za pośrednictwem apteki, naraża się na bardzo duże niebezpieczeństwo - mówi Ryszard Stankiewicz, dyrektor Szpitala Wojskowego w Poznaniu. Dlatego też zajmujący się tą sprawą policjanci proszą o zgłaszanie się kobiet, które padły ofiarami przestępców. Funkcjonariusze przypominają, że jednym ze szpitali, w którym grasowali sprawcy był Szpital nr 111 w Poznaniu. Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Targi pod numerem telefonu 61–841–26–11, 61–841–26–12 lub 997.

Miejsce zatrzymania w Zumi.pl

Źródło: PAP, TVN24