"Nie zapominajcie o sobie". Życzenia na Dzień Kobiet od premiera i prezydenta

[object Object]
Premier z okazji Dnia Kobiet zachęca do badań profilaktycznychTwitter @PremierRP
wideo 2/3

Chciałbym podziękować wam za to, że jesteście, nie zapominajcie o sobie, dbajcie o siebie. Korzystajcie z badań profilaktycznych, takich jak cytologia i mammografia, niech troska o innych zaczyna się od troski o siebie - powiedział w nagraniu skierowanym do kobiet premier Mateusz Morawiecki. Życzenia złożył też prezydent Andrzej Duda, który podkreślał "szczególną rolę kobiet w naszym życiu i w naszej historii".

Krótki film z okazji Dnia Kobiet został opublikowany na Twitterze kancelarii premiera.

- Drogie panie, w tym wyjątkowym dniu chciałbym podziękować przede wszystkim za to, że jesteście. Wasza wiedza, kreatywność, aspiracje, siła woli, ale przede wszystkim spokój i miłość, które na co dzień pokazujecie, są inspirujące. Nie zapominajcie jednak o sobie, dbajcie o siebie, czasem tak niewiele wystarczy, abyśmy mogli dłużej wspólnie cieszyć się szczęściem dnia codziennego - mówił na nagraniu Mateusz Morawiecki.

"Niech troska o innych zaczyna się od troski o siebie"

Szef rządu zachęcał kobiety do korzystania z "badań profilaktycznych, takich jak cytologia i mammografia". - Niech troska o innych zaczyna się od troski o siebie - podkreślił premier.

- Jeden dzień w roku to stanowczo za mało, aby okazać, jak ważną rolę pełnicie w życiu każdej społeczności. Chcę jednak złożyć wam życzenia najwyższego uznania i szacunku, a także wyrazić wdzięczność za wszystko, co jest waszym udziałem - powiedział Morawiecki.

- Niech każdy dzień będzie pełen radości, serdeczności i miłości - zakończył szef rządu.

Prezydent o "szczególnej roli kobiet w naszym życiu i w naszej historii"

Życzenia dla kobiet wystosował też prezydent. Opublikowano je na oficjalnej stronie internetowej.

"Z okazji Święta Kobiet składam wszystkim Polkom w kraju i na świecie życzenia szczęścia i wszelkiej pomyślności. Dziękuję za wszystko, co robią Panie dla innych, wnosząc nieoceniony wkład w wychowanie młodego pokolenia, w polską naukę, kulturę, gospodarkę, i gratuluję wszystkich sukcesów, które Panie odnoszą" - napisał prezydent.

Przypomniał, że w tym roku przypada setna rocznica pierwszych wyborów w odrodzonej Rzeczypospolitej.

"Nadanie praw wyborczych kobietom w 1918 roku i wybór Pań do Sejmu Ustawodawczego były potwierdzeniem szczególnej roli kobiet w naszym życiu i w naszej historii. Cieszę się, że dziś, po stu latach, tak wiele kobiet pełni odpowiedzialne funkcje w państwie i w samorządach, a Polska znajduje się w światowej i europejskiej czołówce krajów, w których kobiety stanowią znaczny odsetek kadry kierowniczej" - podkreślił Andrzej Duda.

"Składam najlepsze życzenia wszystkim mamom, córkom, żonom, ciociom i babciom"

"Przede wszystkim jednak składam najlepsze życzenia wszystkim mamom, córkom, żonom, ciociom i babciom. Niech zawsze otacza Panie miłość i troska najbliższych oraz powszechna życzliwość i szacunek. Obyśmy zawsze potrafili docenić dobro, jakie dokonuje się za sprawą kobiet. Raz jeszcze życzę wszystkim Paniom realizacji planów, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności zarówno w dzisiejszym świątecznym dniu, jak i przez cały nadchodzący rok" - napisał prezydent.

Autor: ads//now / Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości