Pilot, który zamienił MiG-a w rakietę. "Takie pokazy wymagają specjalnego treningu"

Kpt. Adrian Rojek o swoim wyjątkowym manewrze MiGiem
Kpt. Adrian Rojek o swoim wyjątkowym manewrze MiGiem
tvn24
tvn24Film z udziałem Polaka obejrzały miliony internautów

Takie pokazy wymagają specjalnego treningu i przygotowania lotniczego - przyznał w rozmowie z TVN24 kpt. Adrian Rojek. Film z jego wyjątkowym manewrem na pokazach w Wielkiej Brytanii kilka dni temu podbił serca internautów na całym świecie.

Kpt. Adrian Rojek kilka dniu temu wprawił w zachwyt widzów pokazów lotniczych Royal International Air Tattoo (RIAT) na południu Anglii. Polak najpierw powoli wznosił się pilotowanym przez siebie odrzutowcem MiG-29 tuż nad płytą lotniska, by po chwili wzbić się nim w powietrze niczym rakietą. Film z wyczynem kapitana Rojka obejrzało w sieci już kilka milionów osób.

- Wynika to z ogólnego wyszkolenia pilotażowego, akrobacyjnego - opowiadał w rozmowie z TVN24 kpt. Rojek. - Natomiast jeśli chodzi o pokazy lotnicze, które odbywają się na małych wysokościach, to takie pokazy wymagają specjalnego treningu i przygotowania lotniczego - dodał.

Do zobaczenia w Polsce

Pytany o to, czy koledzy zazdroszczą mu popularności powiedział, że jego zdaniem "w lotnictwie nie ma miejsca na zazdrość". - Na pewno rywalizujemy ze sobą na różnych płaszczyznach, ale raczej w pozytywnym znaczeniu - przekonuje pilot.

Dodał, że wkrótce będzie także szansa na to, by na własne oczy zobaczyć go w akcji w Polsce - w trakcie Air Show 2015 w Radomiu pod koniec sierpnia.

Zamienił MiG-a w rakietę. Polski pilot zachwycił internautów
Zamienił MiG-a w rakietę. Polski pilot zachwycił internautówYouTube / TopFelya

Autor: ts / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości