TVN24 | Polska

Autobus uderzył w drzewo, wjechał w niego samochód. Lądował śmigłowiec LPR

TVN24 | Polska

Autor:
akw/kg
Źródło:
PAP, TVN24
Wypadek w Ogorzelcu. Autobus uderzył w drzewo, wjechał w niego samochód. Lądował śmigłowiec LPR
Wypadek w Ogorzelcu. Autobus uderzył w drzewo, wjechał w niego samochód. Lądował śmigłowiec LPRTVN24
wideo 2/5
TVN24Wypadek w Ogorzelcu. Autobus uderzył w drzewo, wjechał w niego samochód. Lądował śmigłowiec LPR

Na drodze wojewódzkiej 367 w miejscowości Ogorzelec na Dolnym Śląsku doszło do wypadku autobusu. Uderzył on w drzewo, a następnie wjechał w niego samochód osobowy. 14 osób zostało rannych, dwoje z nich jest w ciężkim stanie. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR.

Do wypadku doszło przed godzina 17 w miejscowości Ogorzelec w powiecie kamiennogórskim na trasie drogi wojewódzkiej numer 367. Autokar, którym podróżowało 26 osób uderzył w drzewo. Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, sierżant Katarzyna Trzepak Balicka, przekazała, że autobus uderzył w drzewo po zjechaniu z drogi, a na jego tył najechał samochód osobowy.

Wskutek zdarzenia 14 osób z autobusu odniosło obrażenia. Dwie osoby zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sześć innych osób trafiło karetkami do szpitali w Kamiennej Górze. W samochodzie, który uderzył w autobus jechało pięć osób, w tym trójka dzieci. Nikt nie został ranny. Kierowca autobusu był trzeźwy.

Na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe, funkcjonariuszy policji, 60 strażaków i 15 samochodów strażackich.

Do wypadku droga wojewódzka numer 367 jest zablokowana w obu kierunkach. Policja podaje, że utrudnienia mogą występować tam jeszcze przez kilka godzin. Wytyczone zostały objazdy przez Miszkowice i Jarkowice.

>> Jechała z 6-letnim wnuczkiem, zasłabła za kierownicą. Uderzyła w drzewo

Autor:akw/kg

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości