Dziękujemy Wam za solidarność i walkę o wolne media

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Dziękujemy za wasze wsparcie dla wolnych mediów
Dziękujemy za wasze wsparcie dla wolnych mediówTVN24
wideo 2/27
TVN24Dziękujemy za wasze wsparcie dla wolnych mediów

17 grudnia Sejm nagle, w zaledwie kilka godzin, przyjął lex TVN. Ustawa uderzająca w niezależność stacji trafiła na biurko prezydenta. W reakcji na te wydarzenia pokazaliście nam wtedy Państwo ogromne wsparcie. W niedzielę 19 grudnia w ponad 100 miejscowościach wyszliście na ulice, by protestować w obronie wolnych mediów i wolności słowa w Polsce. Pod apelem w obronie TVN zebraliśmy ponad 2,5 miliona podpisów. Jesteśmy Państwu niezwykle wdzięczni za to, co dla nas zrobiliście. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Prezydent Andrzej Duda przekazał w poniedziałek 27 grudnia, że wetuje lex TVN. Zanim to się jednak stało, 10 dni wcześniej, ustawa pojawiła się w porządku obrad sejmowej komisji i mimo zastrzeżeń Biura Legislacyjnego i protestów posłów opozycji, przeszła przez nią, a potem trafiła pod głosowanie. Odrzucając weto Senatu do ustawy, Sejm zdecydował o jej przyjęciu i skierowaniu na biurko prezydenta.

W odpowiedzi, dwa dni później, w niedzielę 19 grudnia, tysiące osób wyszły na ulice około 130 polskich miejscowości, aby wspierać wolne media. Pod apelem w obronie TVN zebraliśmy ponad 2,5 miliona podpisów. TVN wsparło również 17 niezależnych organizacji, które działają na rzecz wolności mediów i dziennikarzy. 

Wsparcie, które otrzymaliśmy było i jest dla nas bezcenne. Dziękujemy każdemu z Was za solidarność z TVN i walkę o wolne media w Polsce.

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości