"Czas posprzątać po sobie". Pawłowicz zapowiada odejście z polityki

Polska

Pawłowicz zapowiedziała odejście z politykitvn24
wideo 2/13

"Mój czas w polityce w te Święta dobiegł końca" - poinformowała w nocy z soboty na niedzielę na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. "Czas pomyśleć o życiu poza polityką, zobaczyć miejsca rodzinne, podkurować zdrowie, posprzątać po sobie", "Mam już 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać i uporządkować" - dodała.

Krystyna Pawłowicz złożyła w sobotę życzenia świąteczne użytkownikom Twittera. Pod jej wpisem rozpoczęła się dyskusja. Posłanka PiS zadeklarowała w niej: "Mój czas w polityce w te Święta dobiegł końca, teraz młodzi. Pozdrawiam".

"Chcę swą polityczną aktywność zakończyć, mam dużo spraw do załatwienia, życiowego zakończenia i uporządkowania" - podkreśliła.

Zaznaczyła też, że "może wróci" jesienią przyszłego roku.

"Są sprawy, które trzeba pozałatwiać, które nie poczekają. Mam już prawie 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać" - oświadczyła posłanka PiS.

Jak poinformowała, "czas już pomyśleć o życiu poza polityką". "Zobaczyć jeszcze miejsca rodzinne, podkurować zdrowie, posprzątać po sobie" - napisała Pawłowicz.

Dodała, że osiągnęła wszystko, czego chciała. "Osiągnęłam i jestem szczęśliwa, że mogłam coś dla Polski realnie robić. Przy Prezesie" - podkreśliła.

Nie było jasne, czy Pawłowicz nie ma na myśli wyłącznie zakończenia aktywności na Twitterze. Zapytana jednak wprost, czy odchodzi z polityki, odparła, że tak.

Posłanka PiS zaznaczyła również, że nie likwiduje swojego profilu na Twitterze. "Profilu nie likwiduję - można będzie robić wpisy, a na jesieni, po załatwieniu swoich spraw, może wrócę. Można też kontaktować się przez pocztę na moim profilu TT" - dodała.

Krystyna Pawłowicz jest prawnikiem i wykładowcą akademickim. W latach 2007-2011 była członkiem Trybunału Stanu. Od 2011 roku jest posłanką na Sejm.

Na pierwszej liniitvn24

Autor: kb//plw / Źródło: PAP, TVN24