Polska

CBA zatrzymało trzech biznesmenów

Polska

 
TVN24W aferze przetargowej w Telefonii Dialog CBA zatrzymało już 10 osób

Trzy kolejne osoby zamieszane w ustawianie przetargów w Telefonii "Dialog" zatrzymali funkcjonariusze z wrocławskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zatrzymani to Dariusz K., Mariusz S. i Waldemar W. Wszyscy trzej odpowiedzą za wręczanie łapówek byłemu dyrektorowi logistyki z "Dialogu", który już wcześniej został zatrzymany przez CBA.

Według ustaleń CBA pierwszy z zatrzymanych dziś mężczyzn, jako szef jednej z wrocławskich firm, wręczył w 2005 r. b. dyrektorowi logistyki "Dialogu" Tomaszowi K. laptopa za podpisanie kontraktu na dostawę i serwisowanie kserokopiarek dla firmy.

Mariusz S. miał natomiast przekupić K. łapówką w wysokości co najmniej 4 tys. zł oraz meblami kuchennymi i biurowymi - w zamian za przetarg na wykonanie mebli do biura obsługi klientów.

Waldemar W. wręczyć mu miał 5 tys. zł i klimatyzator w zamian za podpisanie umowy, która gwarantowała jego firmie prace związane początkowo z montażem systemu klimatyzacyjnego. - Mariusz S. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego w wysokości 15 tys. zł w stosunku do Waldemara W., oraz 10 tys. zł w stosunku do pozostałych, podejrzani zostali zwolnieni – powiedział Piotr Kaczorek z CBA.

Śledztwo w sprawie ustawiania przetargów w Telefonii "Dialog" prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. We wrześniu CBA zatrzymało siedem osób podejrzanych o ustawianie przetargów - jednym z nich był Grzegorz R., dyrektor odpowiedzialny za umowy i zakupy w "Dialogu", pozostali to współpracujący ze spółką biznesmeni.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości