TVN24 | Łódź

Po mieście jechał 125 kilometrów na godzinę, prawo jazdy stracił już po raz trzeci 

TVN24 | Łódź

Autor:
Źródło:
TVN24 Łódź
Kierowca stracił uprawnienia już po raz trzeciTVN24 Łódź
wideo 2/3
TVN24 ŁódźKierowca stracił uprawnienia już po raz trzeci

Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy, 33 innych dostało mandaty. To efekt jednego dnia służby policjantów z grupy Speed na łódzkich ulicach. Wśród zatrzymanych był 40-latek, który na trzy miesiące pożegnał się z uprawnieniami - "zdarzyło mu się" to już po raz trzeci w życiu.

Pirat drogowy-recydywista został zatrzymany w środę w alei Ofiar Terroryzmu 11 Września. To długi, prosty odcinek, na którym wielu kierowców rozpędza się zdecydowanie za bardzo.

- Pomiar wskazał 125 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje prędkość do 70 na godzinę. Auto zostało zatrzymane do kontroli - informuje aspirant sztabowy Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki.

Czterdziestoletni kierowca dostał 500 złotych mandatu i stracił prawo jazdy na trzy miesiące. 

- W przeszłości dwukrotnie tracił prawo jazdy na trzy miesiące - mówi Boratyńska.

Bez wyciągania wniosków

Policjanci z grupy Speed przenieśli się potem ulicę Kopcińskiego. Tutaj zatrzymali 60-latka, który na liczniku miał 102 km/h. 

- W miejscu kontroli obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 na godzinę. Mężczyzna też stracił prawo jazdy - opowiada Marzanna Boratyńska. 

Policjanci ustalili, że w przeszłości 60-latek za przypisane do jego konta punkty karne, które w większości związane były z przekraczaniem prędkości, zdawał już ponowny egzamin.

- Tym razem oprócz zatrzymania uprawnień na trzy miesiące i 500-złotowego mandatu, do jego konta zostanie dopisanych 10 punktów karnych - kończy Boratyńska.

Policjanci zatrzymywali kierowców m.in. na alei Ofiar Terroryzmu 11 Września

Autor:

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Łodzi

Pozostałe wiadomości