Top of the Top Sopot Festival 2022. Koncert #Zawsze Razem. Morze gwiazd i muzyczne podziękowania dla widzów TVN

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl
Ewa Bem i Jan Borysewicz "Zawsze tam gdzie ty"
Ewa Bem i Jan Borysewicz "Zawsze tam gdzie ty"TVN
wideo 2/20
TVNEwa Bem i Jan Borysewicz "Zawsze tam gdzie ty"

Muzyczna odsłona Top of the Top Sopot Festival 2022 dobiegła końca. Czwartkowy wieczór w Operze Leśnej był koncertowym podziękowaniem dla widzów stacji TVN, która w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Ze sceny wybrzmiały nowe aranżacje znanych przebojów, a plejadzie gwiazd towarzyszyła orkiestra.

TAK RELACJONOWALIŚMY CZWARTKOWY WIECZÓR TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL 2022>>>

Za sprawą Top of the Top Sopot Festival 2022 przez trzy wieczory Opera Leśna wypełniała się najlepszymi przebojami, nowymi piosenkami lubianych artystek i artystów, zaskakujące duety, a wszystko to w niecodziennej oprawie. Czwartkowa odsłona festiwalu zamknęła jego muzyczną część. W piątek sopocki amfiteatr wypełni się najlepszym humorem podczas Comedy Fest.

Top of the Top Sopot Festival 2022. Koncertowe podziękowania dla widzów TVN

W związku z tym, że TVN jest z widzami już 25 lat, stacja postanowiła wyrazić swoją wdzięczność. Dlatego czwartek poświęcony został koncertowi, który był muzycznym podziękowaniem dla tych, którzy od lat są z TVN. Wieczór, który przygotowany został pod hasłem #Zawsze Razem, podzielony był na dwa koncerty: "Jestem sobą" oraz "To jest wasz czas". A że to wyjątkowe wydarzenie, to nie zabrakło morza gwiazd, które przypomniały nieśmiertelne przeboje - nie tylko polskie. Gwiazdom towarzyszyła orkiestra pod kierownictwem Daniela Nosewicza, a w drugiej części - Nikoli Kołodziejczyka.

Koncert otworzył niecodzienny kwintet wokalny: Kayah, Bovska, Margaret, Mery Spolsky i Nick Sinckler. Wspólnie wykonali składankę pięciu piosenek: "Królowa kobiet", "Po co", "Serce Baila", "Coś pozytywnego", "Ramię w ramię" oraz "Kaktus".

Od lewej: Nick Sinckler, Mery Spolsky, Margaret, Kayah, BovskaPAP

Następnie Mrozu przypomniał dwa swoje hity: "Złoto" oraz "Nic do stracenia". Po czym na scenie pojawił się pierwszy wyjątkowy duet wieczoru: Natalia Przybysz i Organek. Po wykonaniu "Wiosny", scenę przekazali Grzegorzowi i Patrycji Markowskim, którzy przypomnieli balladę Perfectu "Niewiele ci mogę dać".

Publiczność roztańczyła się przy brawurowym wykonaniu słynnej pieśni ludowej "Karczmareczka". A to wszystko za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny w towarzystwie Goorala.

"Karczmareczka" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk i Goorala
"Karczmareczka" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk i GooralaTVN

Następnie wystąpiła Agnieszka Chylińska, która czuła się jak ryba w wodzie. Entuzjastycznie przyjęta przez widownię, wykonała trzy piosenki, w tym najnowszy numer "Jest nas więcej". Chwilę później Michał Szpak w towarzystwie chóru Alla Vienna zaprezentował własną wersję nieśmiertelnego hitu Queen "Bohemian Rhapsody".

Kolejnym zjawiskowym duetem był ten stworzony przez Ewę Bem oraz Jana Borysewicza, który na gitarze towarzyszył legendarnej gwieździe w piosence "Zawsze tam gdzie ty". Później, z niezwykłą energią, Bem zaśpiewała "Pomidory".

Pierwszą część koncertu zakończył Grzegorz Markowski piosenką "Chcemy być sobą". Ten występ pojawił się chwilę po tym, jak jedna z prowadzących Anna Kalczyńska zdradziła, że nowemu, jesiennemu sezonowi w TVN towarzyszyć będzie hasło: "Kiedy jestem sobą, mogę wszystko".

Top of the Top Sopot Festival 2022. Filmowe i serialowe hity

Drugą część wieczoru - "To jest wasz czas" - otworzyło niezwykłe wykonanie "New York, New York" Andrzeja Piasecznego i Kuby Badacha. Następnie Natalia Przybysz zaśpiewała "Miód", a po niej Mrozu wykonał "Jailhouse Rock" z repertuaru Elvisa Presleya.

Andrzej Piaseczny i Kuba Badach w "New York, New York"
Andrzej Piaseczny i Kuba Badach w "New York, New York"TVN

Kuba Badach rozkołysał sopocką widownię piosenką z "Casablanki" "As Time Goes By" śpiewanej w filmie przez Sama, a po wykonaniu utworu scenę oddał amerykańskiej piosenkarce Loren Allred, która brawurowo zaśpiewała "I Will Always Love You" Whitney Houston z filmu "Bodyguard". Allred zdobyła światową sławę wykonując utwór "Never Enough" do filmu "Król rozrywki".

Loren Allred "I Will Always Love You"
Loren Allred "I Will Always Love You"TVN

Ralph Kaminski przypomniał piękny numer z repertuaru Andrzeja Zauchy "C'est la vie", a następnie "Kosmiczne energie", które przyniosły mu ogromną popularność. W tej części wystąpiła także Nosowska. Najpierw wykonała "Mamonę" Republiki, a później zaprosiła na scenę swojego 26-letniego syna, który występuje pod pseudonimem MIKI. Wspólnie zaśpiewali numer "Mówiła mi matka".

Wieczór zamknął Grubson w towarzystwie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, wykonując kawałek "Na szczycie".

Grubson i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk "Na szczycie"
Grubson i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk "Na szczycie"TVN

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości