Lars von Trier choruje na parkinsona

Autor:
ads/tr
Źródło:
Reuters
"Antychryst" Larsa von Triera
"Antychryst" Larsa von TrieraGutek Film
wideo 2/3
Gutek Film"Antychryst" Larsa von Triera

Duński reżyser Lars von Trier choruje na parkinsona i w związku z tym ograniczył udział w promocji swojego najnowszego serialu "Kingdom Exodus" - poinformowała wytwórnia filmowa Zentropa.

66-letni reżyser - podała wytwórnia - "pozostaje w dobrym humorze" i jest pod opieką lekarzy. "W związku z chorobą Lars aż do premiery serialu pod koniec roku będzie udzielał jedynie ograniczonej liczby wywiadów" - czytamy w komunikacie.

Serial "Kingdom Exodus" to trzecia i ostatnia część zapoczątkowanej w latach 90. serii. Po raz pierwszy serial - jako pięciogodzinny film - zostanie pokazany na festiwalu w Wenecji, jeszcze w sierpniu.

Lars von Trier - kim jest

Jest twórcą takich filmów, jak "Przełamując fale", "Idioci", "Dogville", "Melancholia", "Antychryst" i "Nimfomanka". Za "Tańcząc w ciemnościach" w 2000 roku zdobył Złotą Palmę w Cannes. 11 lat później dostał zakaz brania udziału w festiwalu po tym, jak wywołał skandal wypowiedzią na konferencji prasowej.

- Rozumiem Hitlera, ale myślę, że robił złe rzeczy. Mogę sobie wyobrazić, jak siedzi na końcu w swoim bunkrze. I troszkę mu współczuję - powiedział wówczas.

I choć potem przepraszał i prostował, że nie jest antysemitą i nazistą, organizatorzy canneńskiej imprezy uznali go za persona non grata.

Lars von Trier na planie "Nimfomanki"Gutek Film

Autor:ads/tr

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości