Joanna Kulig u boku hollywoodzkich sław

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw/adso
Źródło:
Variety, tvn24.pl
"Fakty" TVNPawlikowski: fajnie, że świat odkrył Joannę Kulig (wideo archiwalne)

Po ogromnym sukcesie "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego, Joanna Kulig zadebiutuje w hollywoodzkiej produkcji. Chodzi o głośny już projekt Rebekki Miller "She Came To Me". Polska gwiazda pojawi się u boku Anne Hathaway, Tahara Rahima i Marisy Tomei.

W 2018 Joanna Kulig zachwyciła w Cannes brawurowo zagraną postacią Zuli w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego. Mówiło się wówczas, że ma ogromne szanse na nagrodę dla najlepszej aktorki. I chociaż laur trafił do Samal Jesliamowej za rolę w "Ajce", to międzynarodowi krytycy przepowiadali Polce międzynarodową karierę.

Nie trzeba było długo czekać na hollywoodzki debiut Kulig. We wtorek wieczorem "Variety" poinformował, że Rebecca Miller zaangażowała nową obsadę do komedii romantycznej "She Came To Me". O projekcie jest już głośno od 2017 roku, a pierwotnie w filmie mieli zagrać Nicole Kidman, Steve Carell i Amy Schumer. Ostatecznie główne role otrzymali: Anne Hathaway, Tahar Rahim, Marisa Tomei i Joanna Kulig.

Joanna KuligPAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Miller to uznana reżyserka, scenarzystka i aktorka. Jako reżyserka debiutowała w 1995 roku dramatem "Angela" podczas festiwalu Sundance, gdzie otrzymała Trofeum Filmowców oraz docenione zostały zdjęcia autorstwa Ellen Kuras. Kolejny jej film "Własne tempo - trzy portrety" przyniósł jej Główną Nagrodę Jury za najlepszy dramat podczas Sundance 2002 oraz w kolejnym roku Nagrodę Specjalną Film Independent. "She Came To Me" to pierwsza fabuła Miller od 2015 roku, kiedy w kinach pojawił się "Plan Maggie".

Wielowątkowa opowieść o miłości

"She Came To Me" to wielowątkowa i wielopokoleniowa historia, umiejscowiona w Nowym Jorku. "Variety" informuje, że film "śledzi losy kompozytora, który zmaga się z blokadą twórczą i na nowo odkrywa swoją pasję po pełnej przygód nocy spędzonej z nowo poznaną kobietą; pary utalentowanych nastolatków, którzy chcą udowodnić rodzicom, że ich miłość to coś, co może trwać wiecznie oraz kobiety, pozornie posiadającej wszystko, która przeżywa miłość w najmniej oczekiwanych miejscach".

Projekt Miller zostanie zaprezentowany na targach Cannes Marche du Film. Wtedy poznamy więcej szczegółów: daty premiery, dystrybutora.

Zdjęcia mają ruszyć jesienią tego roku w Nowym Jorku. Muzykę do filmu stworzy dwukrotny laureat Oscara Alexandre Desplat. Za scenografię odpowiedzialna jest Kim Jennings, która wcześniej pracowała przy takich filmach jak: "Joker", "Most szpiegów", "Czwarta władza" czy "Mildred Pierce".

Film Rebekki Miller to niejedyna zagraniczna produkcja, w której w ostatnich latach pojawiła się Joanna Kulig. Aktorka po sukcesie "Zimnej wojny" zagrała w miniserialu "The Eddy", w dwóch sezonach serialu "Hanna", a w postprodukcji jest francuski thriller "Kompromat" Jerome'a Sallego, w którym Kulig gra jedną z głównych postaci u boku Gillesa Lellouche'a i Michaela Gora.

Autor:tmw/adso

Źródło: Variety, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński