Przechodzili na pasach, potrącił ich samochód. Troje nastolatków i opiekunka w szpitalu

TVN24

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszychtvn24
wideo 2/4

Przechodzili na pasach, kiedy potrącił ich samochód. 40-letnia kobieta i trójka jej podopiecznych w wieku od 12 do 17 lat trafili do szpitali.

Za kierownicą renault, które uderzyło w grupę pieszych, siedziała 61-letnia kobieta. Kierująca, jak podaje policja, była trzeźwa. Po zdarzeniu zatrzymała się i pomogła w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym.

Wracali ze śniadania

Do wypadku doszło po godzinie 7 rano na ulicy Legionów w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie), na drodze krajowej nr 42.

- 61-latka kierująca renaultem nie ustąpiła pierwszeństwa osobom przechodzącym przez oznakowane przejście dla pieszych i wjechała w grupę osób – powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej Jarosław Gwóźdź.

Pokrzywdzeni piesi to 40-letnia opiekunka i troje wychowanków ośrodka szkolno-wychowawczego w wieku 12-17 lat. Wracali ze śniadania na zajęcia. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali w Skarżysku i w Kielcach. Według informacji policji, obrażenia nie zagrażają życiu pokrzywdzonych, kobieta najprawdopodobniej ma złamaną nogę.

Kierującej samochodem nic się nie stało. Policja przesłuchała świadków zdarzenia, zbierany jest materiał dowodowy w sprawie. Jak zaznaczył Gwóźdź, jeszcze za wcześnie by mówić o konsekwencjach dla kierującej.

Trasa w miejscu wypadku była początkowe nieprzejezdna. Na miejscu nie ma już utrudnień w ruchu.

Autor: wini/ks / Źródło: TVN24 Kraków / PAP