Na jednej z ulic w Mielcu (województwo podkarpackie) kierowca miał zajechać drogę 31-latkowi. Jak opowiedział ten ostatni w rozmowie z redakcją Kontakt 24, z samochodu miał wysiąść nieznany mu, rosły mężczyzna, wytłuc szybę w jego pojeździe i zacząć go bić. Policja dotarła do nagrania, które potwierdza przebieg zdarzenia w wersji przedstawionej przez poszkodowanego. Funkcjonariusze ustalili numery rejestracyjne samochodu i personalia podejrzewanego.
Z redakcją Kontakt 24 skontaktował się pan Marcin, który opowiedział, że w sobotę w Mielcu został pobity na drodze. - Kierowca nieznanego mi samochodu osobowego zajechał mi drogę i wymusił, żebym się zatrzymał. Później wysiadł rosły mężczyzna, który gołą ręką rozbił szybę w moim aucie, a następnie zaczął mnie bić, a właściwie masakrować. (...) Uderzał w twarz, próbował wyciągnąć mnie na zewnątrz. W pewnej chwili gwałtownie ruszyłem swoim autem - relacjonował.
31-latek, który jest osobą z niepełnosprawnością, trafił z obrażeniami do szpitala. Ma poobijaną twarz i uszkodzony odcinek szyjny kręgosłupa. - W tej chwili sprawa jest procedowana na policji w Mielcu. Wiem, że zgłosili się już jacyś świadkowie. Ja sam nie mam nagrania, ale wiem na pewno, że komuś udało się to nagrać i policja ma już ten film. Nie znam tych ludzi, nie wiem, kim są - powiedział pan Marcin o napastniku i towarzyszącej mu kobiecie.
Policja potwierdza i ma nagranie
Przebieg zdarzenia na drodze w wersji przedstawionej przez poszkodowanego potwierdziła nam podkomisarz Urszula Chmura, oficer prasowa Komendy Powiatowej w Mielcu. - W dniu 30 lipca, o godzinie 19.45, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu przy ulicy Sienkiewicza. Po przyjeździe na miejsce, poszkodowany w sprawie 31-letni mężczyzna zrelacjonował policjantom, że nieznany sprawca zajechał mu drogę, a następnie wybił szybę w jego samochodzie od strony kierowcy, po czym uderzył go kilkakrotnie pięścią w twarz. Poszkodowany zgłosił zawiadomienie, początkowo z artykułu 288 Kodeksu karnego o uszkodzonym mieniu - przekazała.
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Policjantka przyznała, że poszkodowany miał rany oraz ogólne potłuczenia twarzy i głowy, a także rozcięcia i opuchliznę. Został zabrany do szpitala. - W trakcie wykonywania czynności, funkcjonariusze ustalili świadków tego zdarzenia, z których jeden posiadał rejestrator samochodowy, na którym nagrano całe zajście. Z filmu wynika, że tak, jak relacjonował pokrzywdzony, dwa samochody zatrzymały się na Sienkiewicza, ze skody wybiegli mężczyzna i kobieta, po czym napastnik wybił szybę w volkswagenie i zaczął bić kierowcę - powiedziała podkomisarz Chmura.
Policjanci ustalili numery rejestracyjne pojazdu oraz personalia podejrzewanego. - Poza zarzutami o zniszczeniu mienia, prowadzimy też czynności w związku z artykułem 157 Kodeksu karnego o lekkim lub średnim uszczerbku na zdrowiu - przekazała policjantka.
§ 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego, chyba że pokrzywdzonym jest osoba najbliższa zamieszkująca wspólnie ze sprawcą. § 5. Jeżeli pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.
Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock