Ameryka wybiera

Przemówienie Kamali Harris i Joe Bidena 8.11.2020

Amerykańskie media w sobotę ogłosiły Joe Bidena zwycięzcą wyborów prezydenckich w USA. Były wiceprezydent podczas przemówienia podkreślił, że to naród dał jemu i kandydatce na wiceprezydenta Kamali Harris pewne zwycięstwo. W wystąpieniu przed Chase Center w Wilmington deklarował, że "to czas na uzdrowienie Ameryki".

 

W pierwszym przemówieniu, w którym uznał się za wyborczego zwycięzcę, Joe Biden akcentował, że otrzymał 74 miliony głosów, najwięcej w historii oddanych na mandat prezydenta USA. - Widziałem ogromny wybuch radości, to rodzi szanse i daje nadzieję na lepsze jutro - mówił przemawiając na tle amerykańskich flag Demokrata. - Naród tego kraju przemówił. Dał nam pewne zwycięstwo. Zwycięstwo dla nas, ludzi. Wygraliśmy największą liczba głosów oddanych - podkreślił

 

Kamala Harris w swoim wystąpieniu podkreśliła, że stawką tych wyborów była amerykańska demokracja. Zwracając się do Amerykanów podkreśliła, że ona i Joe Biden widzieli ich odwagę oraz hojność i wielkoduszność. – Przez cztery lata maszerowaliście i angażowaliście się w imię równości i sprawiedliwości – zwróciła uwagę.