Kura z drugim życiem skradła wasze serca. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

TVN24

Aktualizacja:

Kura, która dzięki pomocy człowieka zyskała drugie życie, zwyciężyła w cotygodniowym konkursie na najciekawsze wideo w tvn24.pl, zdobywając 67 procent Waszych głosów. Latający Mikołaj nad Białymstokiem zajął drugie miejsce. Wybrało go 17 procent internautów uczestniczących w głosowaniu. Trzecie miejsce z wynikiem sześciu procent otrzymało poruszające nagranie niedźwiedzia wymalowanego farbą.

Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl
tvn24.pl

1. Kura, która dzięki pomocy człowieka zyskała drugie życie

Tuesday (Wtorek), bo tak ma na imię kura, jest niepełnosprawna i o mały włos nie została przez to uśpiona. Jej poprzedni właściciele chcieli się jej pozbyć, bo urodziła się z wadą ścięgna, która uniemożliwia jej chodzenie. Wtedy opiekę nad kurą zadeklarowała rodzina, która już ma u siebie kilka przedstawicielek tych ptaków. Niestety, nie zaakceptowały one Tuesday, dlatego kura trafiła do specjalnego ośrodka w Veronie w stanie Wisconsin. Jego właściciele zbudowali dla niej wózek inwalidzki i zapewniają jej dużo miłości i uwagi. Jak sami przyznają, jest to dla nich lekcja współczucia i troski.

2. Latający Mikołaj nad Białymstokiem

Tomasz Kudaszewicz, członek kadry Polski, mistrz świata w paralotniarstwie wcielił się w rolę Mikołaja, który na swojej paralotni, czyli latających saniach, odbył mikołajkowy lot nad Białymstokiem.

Latający Mikołaj nad Białymstokiem
tvn24

3. Wandale pisali farbą po niedźwiedziu

W Czukockim Okręgu Autonomicznym w Rosji żyje niedźwiedź z wymalowanym symbolem "T-34" na futrze. Najprawdopodobniej napis powstał przy użyciu farby w sprayu i jest aluzją do radzieckiego czołgu z II wojny światowej. Nie wiadomo, kto w skrzywdził dzikiego niedźwiedzia polarnego w ten sposób. Film został w poniedziałek udostępniony przez pracownika rosyjskiego WWF Siergieja Kawrego, ale nie jest jasne, kiedy to nagranie powstało.

Wandale pisali farbą po niedźwiedziu
ENEX

Autor: JZ//now,adso / Źródło: tvn24.pl