Sarko i Bruni u Tutenhamona

Ciekawostki

aptnPrezydent na wakacje poleciał prywatnym samolotem, ale... nie swoim

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy i niegdyś modelka, dziś piosenkarka Carla Bruni odwiedzili w środę, podczas swoich wspólnych wakacji, grobowiec faraona Tutenhamona. Trzymając się za ręce, para wciąż dostarcza brukowcom nowych plotek.

Sarkozy i Bruni zamieszkali w luksusowym hotelu Old Winter Palace. Zajmują jeden z sześciu hotelowych apartamentów, gdzie cena za noc przekracza 1,1 tys. dolarów.

Wokół hotelu zaostrzono ochronę. Specjalne środki bezpieczeństwa wprowadzono także w trzech turystycznych miejscach, które prezydent z piosenkarką mieli zwiedzić jeszcze we wtorek - miejskim muzeum, świątyni w Luksorze i sanktuarium w Karnaku.

Ochrona prezydenta nie dopuszcza do pary dziennikarzy.

Według francuskich mediów, prywatnego samolotu Sarkozy'emu użyczył jego przyjaciel, miliarder Vincent Bollore - ten sam, który po majowych wyborach udostępnił prezydentowi-elektowi luksusowy jacht.

Wspólne zdjęcia 52-letniego prezydenta i 39-letniej Bruni, która porzuciła karierę modelki i zajęła się śpiewaniem, po raz pierwszy ukazały się we francuskich i światowych mediach 17 grudnia.

Agencja AFP przypomina, że podczas kampanii wyborczej we Francji Carla Bruni popierała rywalkę Sarkozy'ego, socjalistkę Segolene Royal.


Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: aptn