Alt czy ctrl? Pytanie z "Milionerów" za pięć tysięcy

TVN24


Prawy Alt, Ctrl czy Delete? Pytanie o kombinację klawiszy, która daje "Ś" usłyszała w "Milionerach" pani Ilona Świstak z Warszawy. Miała do dyspozycji jeszcze jedno koło ratunkowe.

Gra pani Ilony Świstak zaczęła się bardzo dobrze. Bez problemu odpowiedziała na dwa pierwsze pytania. Kłopoty zaczęły się przy trzecim, za dwa tysiące złotych. Hubert Urbański zapytał, kto według przysłowia "tak kraje, jak mu materii staje". Uczestniczka od początku obstawiała odpowiedź A - "krawiec" - jednak nie była pewna, czy jest poprawna. Najpierw postanowiła zadzwonić do przyjaciółki, Ani. Ta również nie znała odpowiedzi. Wtedy pani Ilona wybrała kolejne koło ratunkowe - pół na pół - i w rezultacie poprawnie wskazała na krawca.

Pytanie o kombinację klawiszy

Kolejne wątpliwości przysporzyło pytanie za pięć tysięcy złotych. Chodziło o wskazanie, która kombinacja klawiszy da wielką literę "Ś".

Ś = Shift +:

A: prawy Alt + s

B: Delete + s

C: s

D: Ctrl + s

Uczestniczka od razu odrzuciła odpowiedzi "B" i "C". Pytanie, choć pozornie proste, może sprawić kłopoty, gdy nie mamy przed oczami klawiatury. Jak przyznała pani Ilona, wiele rzeczy robimy intuicyjnie, bez patrzenia na klawisze. Po dłuższej chwili zastanowienia uczestniczka wskazała na odpowiedź A. Był to dobry wybór.

Następne pytanie uczestniczka usłyszy w środowym odcinku.

Zobacz więcej pytań z "Milionerów":

Autor: ad//rzw / Źródło: TOTERAZ.pl