Który instrument stroi muzyk? Pytanie za milion złotych

TVN24


Który instrument stroi muzyk? Z tym pytaniem za milion złotych w programie “Milionerzy” musiał zmierzyć się Dominik Komorek, urzędnik z Warszawy. Do wyboru miał tamburyn, kocioł, okarynę i czynele.

Wcześniej gracz musiał zmierzyć się z pytaniem o "papabile". Skorzystał z koła ratunkowego pół na pół. Po odrzuceniu dwóch nieprawidłowych odpowiedzi pan Dominik wskazał na "prawdopodobnego następcę papieża". Następnie został zapytany o "obowiązkowy element stroju black tie", gdzie z łatwością wskazał poprawną opcję.

Największy kłopot sprawiło uczestnikowi dwunaste pytanie, za milion złotych.

Który instrument stroi muzyk?

A: tamburyn B: kocioł C: okarynę D: czynele Ponieważ gracz nie znał poprawnej odpowiedzi, postanowił poprosić o pomoc publiczność. Ta niestety nie pomogła w decyzji - 44 procent głosów padło na “kocioł”, a 43 procent na "czynele". W tej sytuacji pan Dominik postanowił zadzwonić do swojego taty, Tadeusza. On również skłaniał się ku odpowiedzi B, ale nie był pewny swojego wyboru. Ostatecznie uczestnik zdecydował się nie ryzykować i zakończył grę. Wygrał pół miliona złotych. Prawidłową odpowiedzią na pytanie "który instrument stroi muzyk" jest B: kocioł. Kotły to instrument perkusyjny, który wydaje dźwięk o określonej wysokości, stąd możliwe jest ich strojenie.

Zobacz więcej pytań z "Milionerów":

Autor: ad / Źródło: Milionerzy, prod. Jake Vision dla TVN, 2018