Ze świata

Ze świata

Sankcje wobec Rosji przedłużone

Przywódcy unijni zgodzili się w czwartek na przedłużenie o kolejne pół roku sankcji gospodarczych wobec Rosji - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Nieruchomości, alkohol, nowe technologie. Zobacz, jak zarabiają celebryci

Nawet miliard dolarów - tyle może wpłynąć na konto George'a Clooneya i jego dwójki przyjaciół, którzy właśnie sprzedali własną marki tequili. Inne gwiazdy też nie poprzestają na aktorstwie i z powodzeniem inwestują w hotele, restauracje, czy nowe technologie. - Kiedyś mówiło się, że u aktorów jest średnio z intelektem i tylko pajacują na scenie. A to jest piękne, że mają taką głowę do interesów - mówił w programie "Bilans" Emilian Kamiński, dyrektor warszawskiego Teatru Kamienica.

Drastyczny spadek urodzeń. Było źle, a jest jeszcze gorzej

W ubiegłym roku w Hiszpanii przyszło na świat o 21,4 procent mniej dzieci niż w 2008 roku, uznawanym za rok poprzedzający kryzys gospodarczy w kraju. Łącznie w 2016 roku urodziło się tam prawie 408, 4 tysiąca dzieci. Spada także ogólna liczba mieszkańców kraju.

Zapytali Tuska o Brexit. Odpowiedział cytatem z piosenki

Sprawy w Unii Europejskiej idą w dobrym kierunku - powiedział w czwartek w Brukseli szef Rady Europejskiej Donald Tusk, starając się zbudować pozytywną atmosferę przed rozpoczynającym się po południu unijnym szczytem. Jak podkreślał, może sobie wyobrazić odwrócenie Brexitu.

Negocjacje w sprawie Brexitu. Ustalono priorytety i kalendarz

Unia Europejska i Wielka Brytania porozumiały się w poniedziałek w sprawie priorytetów i kalendarza negocjacji w sprawie Brexitu - poinformowano w Brukseli po pierwszym spotkaniu negocjatorów obu stron. Atmosfera rozmów była bardzo dobra - zapewniły źródła.

Ruszyły negocjacje w sprawie brexitu. Na co liczy Londyn?

W Brukseli rozpoczęły się w poniedziałek negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Chcemy głębokich i wyjątkowych relacji z Unią Europejską. Liczymy na konstruktywne rozmowy - oświadczył brytyjski minister ds. brexitu David Davis.

Uczniowie coraz mniej zainteresowani informatyką. "To katastrofa dla gospodarki"

Edukacja komputerowa w szkołach przechodzi rewolucję, ale coraz mniej uczniów chce być jej częścią - podaje BBC. Brytyjskie Towarzystwo Informatyczne (BCS) ostrzega, że liczba uczniów, którzy zdobywają wykształcenie związane z zaawansowaną obsługą komputerów może zmniejszyć się o połowę do 2020 roku, a to oznaczałoby katastrofę dla gospodarki tego kraju.

Za milion dolarów kupisz tu małą kawalerkę. Tak powstawała oaza luksusu

Jeśli ktoś chciałby ubiegać się o rezydenturę w Monte Carlo, to musi spełnić jeden warunek, mieć odpowiednio gruby portfel. "Wystarczy" kupić nieruchomość. Ile trzeba mieć? Jakiś czas temu "Financial Times" szacował, że mając milion dolarów, to wystarczy nam za zakup następującej wielkości nieruchomości: Londyn - 25 metrów kwadratowych, Hong Kong - 20 metrów kwadratowych, Monako - 15 metrów kwadratowych.

Burza wokół napisu w restauracji. Właściciel odpiera zarzuty

Polemikę na Półwyspie Apenińskim wywołało ogłoszenie w witrynie restauracji na północy kraju o tym, że personel w lokalu jest w "stu procentach włoski". Oskarżany o rasizm restaurator odpiera ten zarzut mówiąc, że do regionalnej kuchni potrzeba włoskiej kultury kulinarnej.

Dream Jump. Polacy opatentowali sport dla miłośników silnych wrażeń

Dream Jump. To skok z wysokości z asekuracją. Dyscyplinę opatentowali Polacy. Od innych tego typu rozrywek odróżnia ją to, że moment swobodnego spadku jest maksymalnie wydłużony. Jak zauważają amatorzy tej dyscypliny, w przeciwieństwie, na przykład do skoku na bungee, nic w trakcie spadania nie blokuje. Skakać można z dowolnego obiektu, nie tylko z wieżowców, ale też klifów stadionów piłkarskich, wież. Więcej w materiale z programu "Raport" TVN Turbo.