Ze świata

Ze świata

Seul wspiera działania kierowanego przez Chiny banku

Minister finansów Korei Południowej Kim Dong Jon zapewnił w piątek podczas otwarcia konferencji kierowanego przez Pekin Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych o pełnym wsparciu Seulu dla chińskiego planu inwestycji infrastrukturalnych.

Najpotężniejsze paszporty świata. Polski dokument "awansował"

Najpotężniejsze paszporty świata to takie, które pozwalają na bezwizowy wjazd do jak największej liczby krajów na świecie. Polska wskoczyła na wyższą pozycję niż rok temu. Prezentujemy wyniki tegorocznego raportu "Visa Restrictions Index 2016", przygotowanego przez brytyjską firmę Henley & Partners.

Kambodża wygryzie Tajlandię? Turystyka kwitnie, rząd zaciera ręce

Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Kambodżę wzrosła w ostatnim roku do pięciu milionów. Tym samym dochody z turystyki zaczęły przynosić około 3 bilionów dolarów zysku dla kraju, który jeszcze do niedawna okryty był niesławą. Czy Tajlandia już powinna się zacząć bać?

Polewają wodą schody, aby turyści nie siadali

Władze Capri, wzorem tych z Florencji, przy użyciu wody zniechęcają turystów do siadania z prowiantem na schodach. - Próbowaliśmy już wszystkiego, ale nie udało nam się uniknąć zajmowania publicznej przestrzeni- mówi burmistrz wyspy Giovanni De Martino.

Amerykanie podnoszą stopy procentowe

Amerykańska Rezerwa Federalna podwyższyła główną stopę procentową do 1,00-1,25 proc. z 0,75-1,00 proc. - poinformował w środę Fed po zakończeniu posiedzenia. To decyzja zgodna z oczekiwaniami rynku. Rezerwa uważnie monitoruje rozwój sytuacji inflacyjnej.- Fed "relatywnie niedługo" może rozpocząć redukcję sumy bilansowej - powiedziała na konferencji po posiedzeniu Rezerwy jej prezes Janet Yellen.

Produktów wegańskich nie można sprzedawać jako mleko i masło

Wyroby pochodzenia wyłącznie roślinnego co do zasady nie mogą być sprzedawane pod nazwami "mleko", "śmietana", "ser", "masło", "jogurt". Zgodnie z unijnym prawem są one zastrzeżone dla produktów pochodzenia zwierzęcego - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Wysokie opłaty za długoterminowy pobyt w Unii Europejskiej

Jakie prawa zachowają Brytyjczycy po wyjściu z Unii Europejskiej? Czy będą mogli swobodnie pozostać w państwach, gdzie teraz mieszkają? Na dłuższy pobyt wciąż wymagane jest specjalne pozwolenie. A to generuje koszty. Jak wynika z zestawienia duńskiego portalu, za prawo długoterminowego pobytu w niektórych krajach trzeba zapłacić nawet powyżej tysiąca euro.

Największa taka operacja w historii. Tysiące krów przyleci samolotami

Napięcie między Katarem a jego sąsiadami zakłóciło wymianę handlową, rozdzieliło rodziny i zagroziło zerwaniem długotrwałych sojuszy geopolitycznych. Skłoniło to także pewnego katarskiego biznesmena do przetransportowania samolotem do swojej ojczyzny czterech tysięcy krów. Ten plan ma na celu utrzymania zapasów mleka po tym, jak niektóre kraje Zatoki Perskiej zerwały ekonomiczne i dyplomatyczne więzi z Dohą.

Rosną szanse na "miękki Brexit". Moody's nie wyklucza też ponownych wyborów

Agencja ratingowa Moody's oceniła, że "nierozstrzygający wynik wyborów skomplikuje i prawdopodobnie opóźni negocjacje ws. Brexitu", sprawiając jednocześnie, że "rząd może rozważyć opcję tzw. miękkiego Brexitu". Nie można wykluczyć scenariusza, w którym w kolejnych miesiącach dojdzie do kolejnych wyborów parlamentarnych - oceniła przedstawicielka agencji.

Gwiazdor Top Gear przeprasza w szpitalu. "Znów się rozbiłem"

- Przepraszam moją żonę Mindy oraz córki Izzy i Willow - powiedział ze szpitalnego łóżka Richard Hammond. Gwiazdor programu "Top Gear" przebywa pod opieką szwajcarskich lekarzy po groźnie wyglądającym wypadku, z którego cudem uszedł z życiem.

Są synonimem luksusu, chcą trafić do dyskontów

Kryzys, w którym znalazł się najstarszy francuski dom mody Lanvin, pogłębia się wraz ze spadkiem sprzedaży, stratami finansowymi i obawami pracowników o cięcie kosztów - pisze Reuters, powołując się na anonimowe źródła.

Brytyjski minister ostrzega: możemy wyjść z UE bez porozumienia

Brytyjski minister do spraw Brexitu David Davis oświadczył w poniedziałek w radiu BBC, że Zjednoczone Królestwo zawsze może wyjść z Unii Europejskiej bez porozumienia i ważne jest, by pamiętać o tej możliwości podczas negocjacji z Brukselą w sprawie wyjścia ze Wspólnoty. Z kolei w telewizji Sky News Davis poinformował, że negocjacje w sprawie wyjścia z UE mogą nie rozpocząć się, jak planowano, 19 czerwca, ponieważ tego dnia ma zostać przedstawiony program nowego rządu Theresy May.

Kolacja, masaż, mecz. Zobacz, co w różnych częściach świata dostaniesz za 50 złotych

50 złotych to kwota za którą dwie osoby mogą w Polsce np. jeść obiad. W Danii wypożyczymy za tyle rower na cały dzień, a w Kambodży będzie nas stać na 1,5 godzinny masaż całego ciała. Nawet bilety na broadway’owskie sceny można okazyjnie kupić za jedynie 9 dolarów. Jeśli bardziej przemawiają do nas sportowe emocje, to w Nowym Jorku za 10 dolarów może udać się kupić bilet na mecz baseballowy drużyny Brooklyn Cyclones. 50 złotych wystarczy, aby odwiedzić słynną wieżę telewizyjną Berliner Fernsehturm. To najlepsze miejsce by podziwiać panoramę Berlina. Z kolei do większości madryckich instytucji kultury dostaniesz się płacąc nie więcej niż 10 euro za bilet. Ceny w Tokio są bardzo różne. Bez większych problemów można zjeść lunch w rozsądnej cenie, ale ceny niektórych produktów mogą negatywnie zaskoczyć. Jeden ziemniak może kosztować nawet 3,5 zł. Zobacz, jaką siłę nabywczą ma 50 złotych w różnych miejscach świata.

Obiad, o który się biją bogacze. Ile kosztuje w tym roku?

Anonimowa osoba zapłaci 2 679 001 dolarów za zjedzenie obiadu z miliarderem Warrenem Buffettem. Zwycięzca aukcji może zaprosić na spotkanie maksymalnie siedmioro przyjaciół. Buffett, który prowadzi holding finansowy Berkshire Hathaway, będzie rozmawiał o wszystkim, m.in. o filantropii i życiu, ale nie ujawni, co kupuje czy sprzedaje.