Z kraju

Z kraju

Z długiem w dorosłość? Debata młodych o kredytach

Dlaczego młodzi biorą kredyty? Czy to dobre rozwiązanie? Czym należy się kierować podejmując taką decyzję? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi szukali uczestnicy "Debaty młodych" w TVN24 BiS: Aleksandra Miś, kredytobiorca, Tomasz Pągowski, doradca finansowy oraz Andrzej Lipson z Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.

Rekord PLL LOT w przewozie pasażerów

PLL LOT przez pierwszych 11 miesięcy tego roku przewiózł 5 mln pasażerów - poinformowała w poniedziałek spółka. To rekord w historii linii. Przewoźnik w tym roku uruchomił 23 nowe połączenia, w tym do Tokio i Seulu.

Tanio polecisz z Modlina na Sardynię

Ryanair od 29 marca 2017 r. uruchomi nowe połączenie z podwarszawskiego lotniska w Modlinie na Sardynię do Cagliari - poinformował w poniedziałek irlandzki przewoźnik. Loty będą wykonywane dwa razy w tygodniu.

Debata kobiet. Kiedy odchudzanie staje się chorobą?

W którym momencie pojawia się anoreksja? Dlaczego ta choroba stała się czymś powszechnym? Czy kariera w modelingu musi wiązać się z ciągłą dietą? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedały w TVN24 BiS: Małgorzata Bielecka-Wystarczyk z Fundacji Drzewo Życia, dr Katarzyna Niewińska z Psychomedic.pl, Małgorzata Leitner z Avant Models Poland oraz Marta Motyl, autorka powieści o anoreksji.

LOT podbija Japonię. Trzy nowe kierunki

Pasażerowie PLL LOT od czwartku będą mogli z przesiadką w Tokio polecieć do trzech miast w Japonii: Sapporo, Sendai i Fukuok, kupując jeden bilet - poinformowała w poniedziałek spółka. Umożliwia to rozszerzona współpraca między LOT-em a japońską linią ANA.

Drastyczne podwyżki polis OC. PZU złoży wyjaśnienia?

Sejmowa komisja finansów publicznych powinna zaprosić na posiedzenie przedstawiciela PZU, aby wyjaśnił przyczyny drastycznej podwyżki ubezpieczeń OC - przekonywali politycy PO. Ich zdaniem, rząd powinien rzetelnie informować kierowców o przyczynach podwyżek.

Ważna instytucja obniża prognozę rozwoju Polski. Przewiduje duże wydatki

Wzrost gospodarczy Polski w 2016 roku nie wyniesie nawet 3 proc. w 2016 r. - prognozuje Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Organizacja skupiająca państwa rozwinięte wydała komunikat, w którym obniża prognozę wzrostu PKB Polski. Przewiduje, że ze względu m.in. na program 500 plus i wprowadzenie niższego wieku emerytalnego w 2018 r. polski deficyt budżetowy wzrośnie powyżej unijnego kryterium.

Gospodarka na zakręcie. "Osłabienie tempa wzrostu przesądzone"

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce w listopadzie 2016 r. wzrósł - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Jest jednak ciągle poniżej wartości z lipca br. oraz poniżej poziomu z początku roku. Osłabienie tempa wzrostu polskiej gospodarki jest w zasadzie przesądzone - ocenia biuro.

Przegląd prasy. Problemy z unowocześnieniem armii. MON: poradzimy sobie

Ministerstwo Obrony Narodowej może mieć problemy z realizacją tegorocznego planu restrukturyzacji armii - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na opinie opozycji i analityków. Dziennik wylicza problemy z jakimi borykał się w tym roku resort, ale ten zapewnia, że poradzi sobie z rozdysponowaniem modernizacyjnych funduszy.

Wyższa kwota wolna od podatku w rękach senatorów. Decydujący tydzień

Przepisy dotyczące kwoty wolnej od podatku oraz nowelizacja ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej - to niektóre punkty rozpoczynającego się w poniedziałek po południu czterodniowego posiedzenia Senatu. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS) zapowiedział już, że izba poprawi ustawę dot. kwoty wolnej od podatku tak, że dla osób najmniej zarabiających od 2017 r. kwota ta zostanie zwiększona do ok. 6,6 tys.

Drakońskie przepisy przeciwko smogowi. Z rynku ma zniknąć większość pieców

Niebezpieczny dla zdrowia smog dokucza Polakom szczególnie zimą, gdy rozpoczyna się palenie w domowych piecykach i kominkach. Z problemem postanowił uporać się resort rozwoju, który przygotował przepisy w sprawie wymagań dla kotłów. Branża wskazuje jednak, że ministerstwo chce narzucić "bardzo wyśrubowane normy w krótkim horyzoncie czasowym", a nie wszystkich Polaków stać na droższe kotły i odejście od spalania węgla.

Ogłoszenia o pracę mają poważną wadę. To denerwuje kandydatów

Wysokość zarobków - tego najczęściej brakuje w ogłoszeniach pojawiających się na polskim rynku. Kolejne braki to dni i godziny pracy, zakres obowiązków, forma zatrudnienia a nawet miejsce wykonywania pracy. W innych krajach informacje te są często wyraźnie zaznaczone, w Polsce nie jest to standardem.

Skazani pomogą przy paczkach. Pilotażowy program Poczty Polskiej

Na początku grudnia Poczta Polska przyjmie pilotażowo do pracy grupę ponad trzydziestu osób z Zakładu Karnego w Strzelinie pod Wrocławiem. Osadzeni pomogą firmie w opanowaniu zwiększonego ruchu paczkowego i zdobędą umiejętności zawodowe przydatne po odbyciu kary - informuje PP w komunikacie.

Zdrowie, mieszkanie, transport. Na to Polak wydaje więcej

Nierówność dochodów maleje ale ciągle jest wyższa niż w wielu krajach europejskich - podał Główny Urząd Statystyczny. Jak zaznacza GUS, przeciętne roczne wynagrodzenie według parytetu siły nabywczej w Polsce w 2015 r. było prawie dwa razy niższe od średniej dla krajów OECD mimo wzrostu w ciągu dwóch dekad o 59 proc.

Minister przekonywał do przekopu mierzei. "Nie przekonał"

Przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja priorytetowa dla kraju - tłumaczył podczas spotkania z mieszkańcami Krynicy Morskiej minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Burmistrz Krynicy stwierdził, że spotkanie nie przekonało mieszkańców do inwestycji.

Telenowela z kwotą wolną od podatku. Przypominamy, co mówili politycy PiS

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł było jedną z kluczowych obietnic Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy w kampaniach wyborczych. Nadal nie doczekaliśmy się jej realizacji i nie wiemy jakie są ostateczne związane z nią plany rządu na przyszłość. Przypominamy, jak zmieniało się stanowisko rządzących w tej sprawie.

Panie zadłużają się na potęgę. Debata kobiet w TVN24 BiS

Jakie są pułapki Black Friday? Jak nie stracić głowy wśród rabatów i obniżek? Jaki jest powód rosnącego zadłużenia? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyły się uczestniczki Debaty kobiet w TVN24 BiS: Justyna Obrębska-Białek z Biura Rzecznika Finansowego, Barbara Husiew ze Stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu" oraz prawnik Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz.

OECD: ostatnie 20 lat to historia sukcesu polskiej gospodarki

Ostatnie 20 lat to historia sukcesu Polski, która rozwijała się szybciej niż jakakolwiek inna europejska gospodarka – mówił sekretarz generalny OECD Angel Gurria. Według niego wyzwaniem jest budowa gospodarki opartej na wiedzy. Polska – jak mówił – powinna przemyśleć obniżenie wieku emerytalnego.

"Rynek pracy w Polsce jest rozgrzany"

Najnowsze dane GUS są zgodne z oczekiwaniami. Rynek pracy w Polsce jest "rozgrzany" i tworzy nowe miejsca pracy - powiedział Piotr Kuczyński, analityk z firmy Xelion. Jego zdaniem spadek bezrobocia dziwi jednak w kontekście spadającej dynamiki wzrostu PKB.

Mówisz to dzieciom? Możesz nadszarpnąć ich zaufanie

Wmawianie dzieciom, że św. Mikołaj istnieje, może spowodować u nich negatywne konsekwencje, w tym brak poczucia zaufania do rodziców - alarmują naukowcy na łamach "Lancet Psychiatry". Zaufanie dzieci do rodziców może lec w gruzach, gdy te dowiedzą się, że przez lata były oszukiwane w kwestii istnienia Mikołaja - przekonują badacze z Uniwersytetu w Exeter w Wielkiej Brytanii.