Z kraju

Z kraju

LOT wynajął dodatkowe samoloty z załogami na czas strajku

Polskie Linie Lotnicze LOT wynajęły dodatkowe samoloty z załogami, by zapewnić ciągłość połączeń na wypadek problemów, gdyby piloci i stewardesy LOT-u uczestniczący w strajku związków zawodowych, uniemożliwili wykonywanie rejsów zgodnie z planem - powiedział w piątek dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki.

USA zawieszają import wieprzowiny z Polski

Stany Zjednoczone zawiesiły import wieprzowiny z Polski - informuje Reuters. To reakcja na epidemię afrykańskiego pomoru świń (ASF), która dziesiątkuje trzodę chlewną na wschodzie naszego kraju. Informację potwierdził Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk.

Strajk w LOT. Rzecznik firmy: rejsy odbywają się zgodnie z planem

Rejsy Polskich Linii Lotniczych LOT odbywają się zgodnie z planem, bez związku z odbywającą się pikietą związkową w siedzibie LOT w Warszawie - zapewnił dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki. Od godziny 5.00 rano w czwartek kilkadziesiąt osób pikietuje w siedzibie spółki w Warszawie. W ten sposób związkowcy rozpoczęli strajk, który ma polegać na dobrowolnym, powszechnym powstrzymaniu się od wykonywania obowiązków.

Rząd szykuje rewolucję dla kierowców. Sprawdź, co się zmieni

Kilkadziesiąt złotych mają wynieść oszczędności właścicieli pojazdów i kierowców po wejściu w życie zmian w przepisach. Ministrowie cyfryzacji oraz infrastruktury na czwartkowej konferencji prasowej ogłosili plan likwidacji karty pojazdu, nalepki kontrolnej na szybę oraz możliwość zachowania dotychczasowej tablicy rejestracyjnej. Zniknąć mają również kary za brak posiadania przy sobie prawa jazdy.

Otyłość, zaburzenia krążenia i cukrzyca. Pracownicy ryzykują zdrowiem

Siedzący tryb pracy - duża część z nas zna to z własnego doświadczenia. Naukowcy od lat zwracają uwagę, że im więcej siedzimy, tym więcej przybywa nam kilogramów. A to często prowadzi do otyłości, niewydolności krążenia, a nawet cukrzycy. Okazuje się, że stojąc w pracy możemy w ciągu jednej godziny stracić dodatkowo 50 kalorii. W ten sposób w ciągu roku można stracić 3,5 kilograma. Naukowcy ze Sztokholmu twierdzą, że stojący tryb życia spowalnia starzenie, a eksperyment przeprowadzony w Leicester pokazał, że praca na stojąco bardziej angażuje pracowników i zwiększa ich efektywność.

Ruszył strajk w LOT. Związkowcy: kilkadziesiąt rejsów zagrożonych uziemieniem

Około 300 osób zadeklarowało udział w czwartkowym strajku związków zawodowych działających w PLL LOT. Rozpoczęta o godzinie 5.00 akcja ma polegać na dobrowolnym, powszechnym powstrzymaniu się od pracy przez protestujących pracowników. Związkowcy twierdzą, że tylko dziś może nie odlecieć "ze 40 samolotów", czyli około połowy dziennych rejsów. Spółka utrzymuje, że strajk jest złamaniem prawa i że protest nie wpłynie na rozkład.

Problemy z budową odcinka A1. Wykonawca zrezygnował z podpisania umowy

Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, spółki zależnej Mirbudu, oraz Mirbudu, zdecydowało o nieprzystępowaniu do zawarcia umowy z Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi - podała spółka w komunikacie. Rzecznik GDDKiA Jan Krynicki poinformował tvn24bis.pl, że wysłano już zapytanie o przedłużenie aktualności oferty do konsorcjum spółek Budimex i Strabag. Jeżeli firmy nie wyrażą chęci realizacji inwestycji, będzie potrzebny nowy przetarg na budowę odcinka autostrady A1 węzeł Bełchatów - węzeł Kamieńsk, a to może oznaczać opóźnienia w dokończeniu autostrady.

Umowy na dostawy tańszego gazu do Polski. "Zużycie może wzrosnąć"

Polska powiększa możliwości przyjmowania gazu przez terminal w Świnoujściu - powiedział w środę na konferencji z okazji podpisania umowy kupna gazu LNG z USA premier Mateusz Morawiecki. - Stany Zjednoczone były i będą wiarygodnym partnerem dla Polski w przyszłości - wtórowała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Prezes PGNiG Piotr Woźniak poinformował, że amerykański LNG jest o "dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski.

Międzynarodowy front antypiracki powstaje w Warszawie

Jakie są modele biznesowe pirackich serwisów? Jakie przychody osiągają? Które z podejmowanych działań mają realny wpływ na ograniczenie zysków serwisów działających kosztem legalnego rynku? Jakie rozwiązania prawne umożliwiłyby skuteczniejszą ochronę własności intelektualnej? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy International Content Protection Summit. Do Warszawy, która w dniach 18-19 października br. stanie się miejscem debaty nt. międzynarodowej współpracy w zakresie zwalczania piractwa, przyjadą eksperci ds. ochrony własności intelektualnej z kilkunastu krajów. Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Sygnał we współpracy z Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Rynek pracy traci impet

We wrześniu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw, czyli w średnich i dużych firmach, wzrosło do poziomu 4771, 86 złotych – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jego wzrost był niższy od oczekiwań.

Problemy budowlanki. Długi branży rosną

Zadłużenie branży budowlanej na koniec czerwca wzrosło o 246 miliona złotych i przekroczyło 4,7 miliarda złotych - wynika z raportu BIG InfoMonitor, BIK i Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Wizja czasowego zamknięcia lotniska oddalona. Modlin dostanie mobilną wieżę

Od 1 stycznia 2019 roku na lotnisku w Modlinie będzie działać mobilna wieża kontroli lotów Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która zastąpi dotychczasową wieżę z 2012 roku - zapowiedział pełniący obowiązki prezesa Agencji Janusz Janiszewski. Kilka miesięcy temu media informowały, że nadzór budowlany wydał decyzję, na mocy której dotychczasowa wieża może działać tylko do końca tego roku.