Z kraju

Z kraju

Oświadczenie o niewypłacalności biura Neckermann Polska. "Zawieszamy wszelką działalność"

W najbliższych dniach zarząd Neckermann Polska złoży do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformował w oświadczeniu prezes firmy Maciej Nykiel. Jak podał urząd marszałkowski województwa mazowieckiego, biuro złożyło w środę rano w urzędzie oświadczenie o niewypłacalności. Z informacji przekazanych przez firmę, poza granicami kraju przebywa obecnie około 3,6 tysiąca turystów.

Hygge – szczęście tkwi w prostocie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Hygge po duńsku oznacza wygodę, przytulność. Z czasem słowo nabrało głębszego znaczenia i stało się swoistą kulturą, higieną życia dla Skandynawów. Współcześnie mianem Hygge określa się szczęśliwy stan bazujący na osiągnięciu wewnętrznej równowagi i poczucia bezpieczeństwa.

"Zatrzymanie zegara" wielkiej fuzji w Polsce

PKN Orlen i Komisja Europejska zdecydowały się na zastosowanie procedury "zatrzymania zegara" w negocjacjach dotyczących zgody na przejęcie przez płocki koncern Grupy Lotos - poinformował we wtorek Orlen.

mBank może zmienić właściciela. Komentarz premiera Morawieckiego

Jestem zwolennikiem tego, by jak najwięcej własności było w polskich rękach - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki, pytany o dalszą repolonizację sektora bankowego w kontekście sprzedaży mBanku. Dodał, że ostateczna decyzja będzie zależeć od władz poszczególnych instytucji finansowych.

Ustawa "środowiskowa" weszła w życie. Ekolodzy ostrzegają

W pobliżu domów będą mogły powstawać uciążliwe inwestycje, takie jak fermy na miliony kur, hodowle tysięcy tuczników czy też spalarnie śmieci - alarmują ekolodzy. To efekt ustawy "środowiskowej", która weszła w życie we wtorek. Ministerstwo Środowiska broni jednak nowych przepisów - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Górniczy gigant wypłaci jednorazowe premie. Jest porozumienie

Blisko 42-tysięczna załoga Polskiej Grupy Górniczej 10 grudnia otrzyma 860 złotych brutto jednorazowej premii. Górnicy utrzymają też przysługujące im w tym roku dopłaty do przepracowanych dniówek w wysokości od 18 do 32 złotych - zakłada podpisane w poniedziałek porozumienie.

Cudzoziemcy wydają w Polsce miliardy

Cudzoziemcy wydali w pierwszym półroczu 2019 roku w Polsce 21,8 miliarda złotych. To o 3,3 procent więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

Zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

Propozycja nowych unijnych regulacji w sprawie zmiany czasu nie uzyskała do tej pory akceptacji państw członkowskich UE. To oznacza, że w stosunku do ubiegłego roku nic się nie zmieniło, a pod koniec października przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy.

Banki czekają na wyrok. Koszty mogą być ogromne

Nawet 20 miliardów złotych może kosztować banki niekorzystne dla instytucji finansowych orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów we frankach - wynika z prognoz agencji ratingowej Moody's.

Ile zarabiają członkowie rad nadzorczych? Nowy raport

Mediana wynagrodzeń członków rad nadzorczych spółek z głównych indeksów giełdowych zwiększyła się w 2018 roku o 5 procent w porównaniu z 2017 rokiem, z 81 tysięcy do 85 tysięcy złotych - wynika z raportu, przygotowanego przez PwC.

Kaczyński: pozwolę sobie w jednym miejscu nie zgodzić się z premierem

Polska będzie krajem na poziomie zachodu Unii Europejskiej już na stałe. To jest nasz cel i to można zrobić - podkreślił w sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Jeśli społeczeństwo będzie nas popierało dłużej, jeżeli będziemy mieli kilka kadencji, to z całą pewnością tego dokonamy - zapewnił. Zdaniem Kaczyńskiego stawką najbliższych wyborów "jest przyszłość Polski".

Można stracić dostęp do konta. Duży bank ostrzega

BNP Paribas ostrzega przed wiadomościami SMS od oszustów. "W treści może pojawić się prośba o dopłatę niewielkiej kwoty lub kliknięcie w link, co może narazić Państwa na wyłudzenie loginu i hasła do bankowości lub haseł służących do autoryzacji transakcji" - wskazano w komunikacie.

Obietnice PiS w sprawie płacy minimalnej. "Część osób może stracić pracę"

Podobną do zapowiadanej przez Prawo i Sprawiedliwość podwyżkę płacy minimalnej wprowadziły Węgry za pierwszych rządów Orbana i czym ona się skończyła? Otóż trzy czwarte tego wzrostu przedsiębiorcy przerzucili na klientów, po prostu wzrosły ceny - mówił w programie "Tak jest" w TVN24 Andrzej Rzońca, główny ekonomista Platformy Obywatelskiej. Z kolei Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, zwracał uwagę, że "płaca minimalna w Polsce od lat była jedną z najniższych w Europie".