Z kraju

Z kraju

Zakaz ruchu lotniczego na terytorium Polski został przedłużony do 23 maja. Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, które podpisał premier Mateusz Morawiecki. Niektóre linie lotnicze w Europie postanowiły wznowić loty, ale według ekspertów powrót do normalności zajmie lata.

W ramach różnych instrumentów wsparcia przewidzianych w tzw. tarczy antykryzysowej do przedsiębiorców trafiło w sumie ponad 6,24 mld zł - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Łącznie przedsiębiorcy złożyli już 3,17 mln wniosków o wsparcie.

Tak zwany estoński CIT zostanie wprowadzony od stycznia 2021 roku, a nie latem tego roku - poinformował w czwartek szef Ministerstwa Finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że resort pracuje nad wprowadzeniem innego - poza obligacjami oszczędnościowymi - bezpiecznego instrumentu finansowego.

Około 9 miliardów złotych trafiło na konta przedsiębiorców w ramach pakietu finansowego - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Część wniosków od firm jest jednak odrzucana ze względu na pojawiające się w nich błędy.