Tech
Partner serwisu

Niezwykłe latające narty. Nauka trwa zaledwie kilka minut

Kitty Hawk Flyer - to najnowsze dzieło amerykańskiego startupu wspieranego przez współtwórcę Google'a Larry'ego Page'a. Prototyp unosi się dzięki ośmiu wirnikom, które automatycznie utrzymują równowagę i bezpieczny pułap. Do obsługi zasilanej elektrycznie maszyny nie potrzeba licencji pilota, a nauka latania - zdaniem konstruktorów - trwa zaledwie kilka minut. Latający pojazd ma trafić do sprzedaży pod koniec tego roku. Jego cena na razie nie jest jednak znana.

Rozmowy i SMS-y w Europie będą tanie jak w kraju. Ostatnia przeszkoda pokonana

SMS-owanie i telefonowanie na terenie Unii Europejskiej już wkrótce bez dodatkowych opłat. Państwa na forum Rady Europejskiej zatwierdziły we wtorek rozporządzenie w sprawie hurtowych stawek w roamingu. Dzięki nowym przepisom już od 15 czerwca osoby podróżujące po Wspólnocie nie będą ponosiły dodatkowych opłat za telefonowanie, esemesowanie i korzystanie z internetu.

Rośnie liczba cyberataków. Oto najczęstsze metody

Phishing, czyli podszywanie się pod osobę lub instytucję w celu wyłudzania informacji albo kradzieży tożsamości, był najczęstszą metodą stosowaną przez cyberprzestępców w 2016 roku - wynika z corocznego raportu CERT Polska.

Przegląd prasy: Rząd uderzy w Ubera

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami. Projekt ustawy, która przewiduje, że wszyscy świadczący usługi przewozu będą musieli posiadać licencję, trafić ma w maju pod obrady rządu - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Polski robot poleci na Marsa. Pokonał konkurentów z Niemiec

Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. Kret będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski przemysł na tak istotną misję.

Artykuł sponsorowany: Współkreacja, łączenie wiedzy i doświadczeń to główne idee innowacji w biznesie

11 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Polin miała miejsce doroczna konferencja technologiczna Fujitsu World Tour 2017. Jej tegorocznym hasłem było “Human Centric Innovations. Digital Co-creation”. To z jednej strony demonstracja podejścia firmy do technologii, które zakłada że tworzone przez firmę innowacje mają adresować wyzwania stojące przed człowiekiem i służyć ludzkim potrzebom. Z drugiej - podkreśla że opracowywanie rozwiązań i innowacji w wydaniu firmy jest procesem współtworzenia w porozumieniu z klientami. Firma wsłuchuje się w ich potrzeby, poszukuje rozwiązań wspólnie z nimi, a technologie cyfrowe służą wdrożeniu najlepszego wypracowanego rozwiązania.

Rewolucja w przestworzach. Dzięki tym maszynom latanie ma być o niebo tańsze

Szybciej i taniej - tak już wkrótce mogą podróżować pasażerowie małych samolotów. Ma tak się stać dzięki pomysłowi amerykańskiej firmy Zunum Aero, która pracuje nad projektem maszyn hybrydowych. To rozwiązanie podobne do tego, które dziś stosowane jest przez producentów samochodów. Startup pozyskał właśnie potężne wsparcie w postaci nawiązania współpracy z firmami JetBlue i Boeing.

Podróż szybsza niż samolotem. Pierwsze testy już za dwa lata

Wyścig na prędkość rozpoczęty na dobre. Hyperloop zbliża się wielkimi krokami, a firmy pracujące nad rewolucyjnym środkiem transportu zwarły szyki i jak najszybciej chcą wysłać ludzi w podróż z prędkością 1200 kilometrów na godzinę. Jedna z linii ma połączyć Wiedeń i Budapeszt, a podróż pomiędzy stolicami Austrii i Węgier ma trwać nieco ponad 10 minut. Materiał z programu "Pokaż nam świat".

Twitter idzie do sądu z rządem USA

Serwis społecznościowy Twitter pozywa rząd USA. Chce w ten sposób zablokować rządowy wniosek o ujawnienie danych jednego z użytkowników, krytykującego w sieci działania administracji Donalda Trumpa.

Siedem tysięcy złotych na rękę. W tej branży to na porządku dziennym

Cały świat mówi o fenomenie polskich gier. Ostatnie lata to pasmo sukcesów rodzimych twórców elektronicznej rozrywki. A za sukcesami przyszły ogromne pieniądze. Ta branża to jeden z bardziej perspektywicznych rynków pracy - trend zauważyło nawet państwo polskie, które daje twórcom miliony złotych w ramach konkursów. Ile można zarobić przy produkcji cyfrowych przygód? Pracownicy chwalą sobie dobre pensje i wysokie podwyżki.

Kolejny miliarder zaoferuje loty w kosmos. W przyszłym roku

Sprzedam rocznie udziały w Amazonie za około miliard dolarów i wykorzystam je do inwestycji w Blue Origin - zapowiedział jeden z najbogatszych ludzi świata Jeff Bezos. Celem szefa Amazonu jest zaoferowanie lotów pasażerskich w kosmos i obniżenie ich kosztów, nad czym pracuje już miliarder Elon Musk. - Podejście inżynieryjne jest nieco inne, ale myślimy bardzo podobnie - stwierdził Bezos.

Deficyt najniższy od dziewięciu lat. Sprawdź, dlaczego

Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2016 roku wyniósł 2,4 procent Produktu Krajowego Brutto (PKB) wobec 2,6 procent PKB w 2015 roku - podał w poniedziałek we wstępnej informacji Główny Urząd Statystyczny. Deficyt polskich finansów publicznych w 2016 roku był najniższy od 2007 roku.

Polacy w finale konkursu SpaceX. Rosną szanse budowy Hyperloop w Polsce

Zespół z Polski znalazł się w finale konkursu na stworzenie kapsuły Hyperloop, czyli bardzo szybkiego kolejowego transportu. Dzięki niemu podróż z Warszawy do Wrocławia może trwać tylko 23 minuty. Do konkursu zgłosiło się ponad tysiąc zespołów z całego świata, w finale znalazły się 24. Kolejny, decydujący etap, odbędzie się już latem, a polska ekipa zbiera teraz konieczne fundusze. Konkurs organizuje firma SpaceX należąca do miliardera Elona Muska.

Nowa kampania wymuszeń okupu. Ostrzeżenie przed mailami

"Obserwujemy początki nowej kampanii e-mailowej mającej na celu wymuszanie okupu. Przestępcy, nazywający sami siebie Polish Stalking Group, rozsyłają wiadomości e-mail z żądaniem wpłaty w ciągu 24 godzin tysiąca złotych na portfel bitcoinowy" - przestrzega na swojej stronie CERT Polska. Eksperci apelują, by nie usuwać wiadomości, tylko zgłosić sprawę na policję.

Doradcy Komisji Europejskiej apelują w sprawie cyberbezpieczeństwa

Naukowi doradcy Komisji Europejskiej ocenili w wydanych rekomendacjach, że Unii Europejskiej pilnie potrzebuje wspólnych przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa. Ich zdaniem należy między innymi poprawić koordynację pracy służb w walce z przestępczością komputerową we Wspólnocie.

Nowe smartfony Samsunga. Zobacz uroczystą premierę

Trwa walka światowych potentatów na rynku smartfonów. Południowokoreański Samsung zaprezentował swoje dwa nowe flagowe modele - Galaxy S8 i S8 Plus, które zadebiutują 21 kwietnia w Stanach Zjednoczonych. W Europie sprzedaż rozpocznie się tydzień później. Najnowsze telefony są w stanie zastąpić nawet komputery. - Wystarczy jedna mała przystawka, monitor, klawiatura i w domu mamy jedno urządzenie i wszystko zapisane - przekonywał Olaf Krynicki, rzecznik Samsunga. Premierę nowych smartfonów obserwowała w Londynie reporterka TVN24 BiS Anna Dec.

Nacjonalizacja w telekomunikacji. Macierewicz przejął strategiczną spółkę

Firma Exatel, zarządzającą siecią światłowodów, zmieniła właściciela. Polska Grupa Energetyczna podpisała ze Skarbem Państwa umowę sprzedaży wszystkich jej udziałów. Jak podał Exatel, Skarb Państwa reprezentował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, a transakcja ma przybliżyć państwo do stworzenia Narodowego Operatora Sieci Strategicznych.

Musk założył nową firmę. To naprawdę szalony pomysł

Jak połączyć ludzki mózg z komputerem? To główne pytanie, na które odpowiedź ma znaleźć nowa firma założona przez Elona Muska. Amerykański miliarder, który wcześniej z sukcesem wprowadził na rynek elektryczny samochód, do nowego przedsięwzięcia ściągnął wybitnych naukowców. "Trudno poświęcać czas, ale ryzyko egzystencjalne jest zbyt wysokie, by tego nie robić" - napisał na Twitterze.