Tech
Partner serwisu

Nadciągają roboty. Na ich celowniku nawet co trzecie miejsce pracy

Do lat 30-tych tego wieku technologie robotyki i sztucznej inteligencji mogą wywrzeć wpływ na ponad 30 proc. miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych i Niemczech będzie to jeszcze więcej - wynika z raportu firmy doradczej PwC. Największe zagrożenie trend ten niesie dla zawodów w przemyśle i handlu.

Magia kultowej gry. Wąsaty hydraulik powraca

Wielki powrót "Super Mario Run" ma nastąpić 23 marca. Na ten dzień zaplanowano premierę znanej od lat i popularnej na całym świecie gry na system Android. Od grudnia zeszłego roku taką opcje mieli posiadacze iPhone’ów, gra została pobrana 78 milionów razy.

Wiercą w kosmosie. Pionierski projekt polskich studentów

Kilka tygodni potrwa analiza zapisu z dwóch kamer, które zarejestrowały działanie "kosmicznej wiertarki", skonstruowanej przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Na wysokość niemal 90 kilometrów wyniosła ją parę dni temu rakieta Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Polacy podbijają Marsa. Na razie na amerykańskiej ziemi

Załoga EXO.17 przetestuje polskie eksperymenty i technologie w warunkach takich, jak na Marsie. - Badamy też czynnik ludzki w izolowanych warunkach i prowadzimy testy pierwszego polskiego analogowego kombinezonu kosmicznego. Ale przede wszystkim skupiamy się na spacerach kosmicznych - mówił w TVN24 Jakub Falaciński z Fundacji Exorion, organizator polskiej misji, polegającej na symulacji warunków wyprawy na Marsa.

Polski urząd bierze pod lupę regulaminy Facebooka

UOKiK wszczął postępowanie, którego przedmiotem są wzorce umów i regulaminy stosowane w ramach serwisu Facebook przez spółkę Facebook Ireland Ltd. Według ekspertów to zapowiedź większego zainteresowania Urzędu tego typu sprawami.

Zemsta tureckich hakerów. Holenderskie strony zablokowane

Wiele holenderskich stron internetowych zostało zaatakowanych przez tureckich hakerów w akcie zemsty za uniemożliwienie przez Hagę prowadzenia kampanii przedreferendalnej przez ministrów z Ankary - informują holenderskie media.

Przegląd prasy. Rząd kontra hakerzy. Powstaje specjalna strategia

Ministerstwa kończą pracę nad strategią cyberbezpieczeństwa Polski. Zakłada ona ścisłą współpracę z samorządami i sektorem prywatnym. Ocenia się, że ataki hakerów kosztują świat 500 mld dol. rocznie – czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Hyperloop w Polsce? Poseł pyta, ministerstwo odpowiada

Szybsza niż samolotem i tańsza niż koleją - taka ma być podróż Hyperloopem. Poseł Piotr Liroy-Marzec chce, by polski rząd wsparł prace nad innowacyjnym projektem i w tej sprawie napisał do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. "Istnieje duże realne prawdopodobieństwo, iż taki projekt w przyszłości mógłby być zrealizowany w Polsce" - odpowiada Ministerstwo Rozwoju.

Wyleczą i napiszą książki. Te zawody roboty przejmą w pierwszej kolejności

Od czasu badania uczonych z Oksfordu, którzy stwierdzili że 47 proc. miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych zostanie zautomatyzowane, eksperci dwoją się i troją aby stworzyć listy najbardziej zagrożonych zawodów. Przedstawiamy pięć branż, które prawdopodobnie pójdą na pierwszy ogień i zostaną zastąpione przez roboty.

Z Polski do USA. Jest zgoda na ekstradycję "króla torrentów"

Warszawski sąd okręgowy zgodził się na ekstradycję do USA Ukraińca Artema Waulina, właściciela platformy internetowej Kickass Torrents. Amerykanie chcą mu postawić zarzuty dotyczące łamania praw autorskich oraz prania brudnych pieniędzy. Waulin przebywa obecnie w podwarszawskim szpitalu.

Ministerstwo ostrzega przed oszustami. Uważaj na takie maile

Oszuści wciąż aktywni - ostrzega Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jednocześnie wskazując w komunikacie, że nie ma nic wspólnego z rozsyłanymi pocztą elektroniczną wezwaniami do zapłaty za potwierdzenie wpisu do "Rejestru". Resort podkreśla, że to próba wyłudzenia pieniędzy i skierował sprawę do prokuratury.

Szybsze, większe, ale bez przełomu. Święto technomaniaków w Barcelonie

Obserwując targi technologii telekomunikacyjnych w Barcelonie można dojść do wniosku, że producenci smartfonów i tabletów doszli już do ściany. Urządzenia są oczywiście coraz szybsze i mają coraz większe ekrany, ale trudno dostrzec, nawet na tych prestiżowych targach, przełomowych i innowacyjnych rozwiązań. Wydaję się, że największym wyzwaniem pozostaje stworzenie baterii, która to wszystko "udźwignie".