Tech
Partner serwisu

Oszuści podszywają się pod instytucje. Uważaj na swoje pieniądze

Jednym z najpopularniejszych oszustw internetowych jest wyłudzanie pieniędzy i phishing, czyli podszywanie się przez hakerów pod inne osoby w celu wyłudzenia informacji czy pieniędzy. Zaledwie kilka dni temu Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej opublikowało ostrzegawczy komunikat z powodu rozsyłania przez przestępców maili podszywających się pod ministerstwo. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Zainwestujesz nawet za kierownicą. Nowa polska aplikacja

Firma Comarch zaprezentowała na konferencji Finovate Europe w stolicy Wielkiej Brytanii prototyp działającego w samochodzie i sterowanego głosowo interfejsu, którego zadaniem jest umożliwienie inwestorom kontroli swojego majątku bez odrywania wzroku od drogi.

Robot-barista zrobi ci kawę. Ale jednej rzeczy mu brakuje

W jednym z centrów handlowych w San Franscico pojawił się robot, którego obawiają się właściciele kawiarni. - Stworzyłem go, bo za dużo naczekałem się w kawiarniach - mówi Henry Hu, twórca maszyny. Robot korzysta ze świeżo palonej kawy z lokalnych palarni i organicznego mleka. Specjały oferowane przez maszynę są średnio ok. 1 dolara tańsze niż standardowo. Wielu dostrzega wyższość maszyn nad ludźmi. Jest jednak coś, czego mu brakuje. - Jest fantastyczny, ale przydałaby mu się ładna buźka - stwierdziła jedna z degustatorek.

Filmy, gry i muzyka bez barier. Chcą ograniczyć geoblokowanie

Mieszkańcy UE będą mogli korzystać z legalnie wykupionych treści cyfrowych, jak filmy, muzyka czy e-książki, także w trakcie tymczasowego pobytu w innym kraju unijnym. We wtorek negocjatorzy europarlamentu i rządów państw UE uzgodnili przepisy w tej sprawie.

Apple, Google, Facebook przeciwko dekretowi Trumpa

Prawie 100 firm technologicznych, w tym Apple, Google czy Facebook, dołączyły do stanów Waszyngton i Minnesota, które zaskarżyły dekret w sprawie zakazu wjazdu do USA, obejmujący uchodźców i podróżnych z siedmiu zamieszkanych głównie przez muzułmanów krajów.

Chcą lustrować smartfony. By odsiać terrorystów

Badanie zawartości smartfonów to nowy pomysł w Niemczech. Może być skuteczne przy weryfikacji informacji przekazywanych przez imigrantów starających się o azyl i wspomóc politykę bezpieczeństwa, również w zwalczaniu terroryzmu - przekonują eksperci.

Koniec wyłudzeń i SMS-ów premium. Sprawdź, co się może zmienić

Wprowadzimy do prawa telekomunikacyjnego daleko idące, przemyślane regulacje chroniące konsumentów przed naruszeniami z tytułu świadczenia usług premium - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dziennikarze TVN24 BiS przyglądali się tej propozycji w programie "Biznes dla ludzi".

Po cyberataku na KNF. Eksperci: przeprowadzony przez kogoś dużego, z zewnątrz

Wydaje mi się, że to mało prawdopodobne przy tej skali działania, żeby to jakaś polska grupa przestępcza sama wymyśliła ten atak (na KNF-red.) i go prowadziła - ocenił w programie "Bilans" na TVN24 BiS Krzysztof Młynarski, ekspert ds. bezpieczeństwa internetowego. Z kolei Tomasz Kurzak z SoftoNet uznał, że taki atak "to ogromny nakład czasu, ogromny nakład pracy ludzi, którzy są niesamowicie wykształceni i to kosztuje".

Rosyjscy hakerzy zaatakowali norweskie serwery

MSZ Norwegii, kontrwywiad, Partia Pracy i inne ważne instytucje zostały w styczniu zaatakowane przez hakerów, których ślady prowadzą do Rosji - poinformowała w piątek Norweska Służba Kontrwywiadu (PST).

Cyberatak na system KNF. ABW bada sprawę

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada sprawę cyberataku na system informatyczny Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Wirtualna rzeczywistość, realne problemy. "Sprzęt jest wciąż za drogi"

Wirtualna rzeczywistość to coraz trudniejszy rynek dla firm technologicznych. Koncerny inwestują ogromne zasoby w takie rozwiązania, a wielkich zysków przynajmniej na razie nie widać. W 2016 roku sprzedaż hełmów do rozszerzonej rzeczywistości przyniosła mniej niż 1 mld dolarów, a to niewiele w porównaniu z innymi gałęziami nowoczesnego przemysłu.

Zamiast zysku ogromne straty. Gigant przejechał się na branży filmowej

Japoński koncern Sony Corp. poinformował w poniedziałek, że straty związane z jego działalnością filmową w roku obrachunkowym 2016, zakończonym w marcu, mogą sięgnąć ok. 976 mln dolarów, czyli 112,1 mld jenów. Wcześniej koncern prognozował, że osiągnie 60 mld jenów zysku netto.

Dekret Trumpa uderzy w branżę IT? Giganci ostrzegają

Google wezwał do USA swoich pracowników podróżujących po świecie - donosi BBC. Po tym, jak prezydent USA Donald Trump podpisał w piątek dekret, który zawiesza przyjmowanie przez USA uchodźców, na wiele firm padł blady strach. Ograniczenia mogą mieć istotny wpływ na spółki technologiczne, które zatrudniają bardzo wielu wykwalifikowanych pracowników z całego świata na specjalne wizy.

Przełom 3D. Hiszpanie wydrukowali ludzką skórę

To nie żart. Hiszpańscy naukowcy zbudowali drukarkę 3D, w której tuszem są ludzkie komórki. W ten sposób mogą stworzyć skórę, która później zostanie użyta do testów medycznych lub kosmetycznych. Badacze przekonują, że ich wynalazek umożliwi drukowanie w pełni funkcjonalnej ludzkiej skóry, której oprócz wspomnianych testów będzie można użyć np. do przeszczepów. - Nie użyliśmy żadnego plastiku, elementów ceramicznych lub sztucznie dodanego kolagenu. Nasza skóra ma wszystkie naturalne warstwy i jest w stanie sama produkować kolagen - wyjaśnia Brisac Alfredo Neira, dyrektor Biodan Group.

Podstępny wirus atakuje routery. Orange ostrzega

Cyberprzestępcy atakują. Tym razem na ich celowniku znaleźli się właściciele routerów. Za pomocą złośliwego oprogramowania hakerzy mogą przechwytywać ich dane, a także wykorzystywać podłączone do sieci urządzenia jako elementy botnetu - informuje zespół CERT Orange Polska.

Wirus Shamoon wrócił

Arabia Saudyjska ostrzega, że powrócił groźny wirus komputerowy Shamoon, który w 2012 r. zaatakował jej państwową firmę naftową - informuje we wtorek Reuters.