Tech

Tech

Brytyjczycy rozpoczynają produkcję grafenu na skalę przemysłową

Cambridge Nanosystems otworzyła w angielskim Cambridge nowy zakład produkcyjny grafenu. Możliwości ośrodka pozwolą na wytwarzanie grafenu na skalę przemysłową - firma deklaruje, że jest gotowa dostarczać rocznie na rynek pięć ton tego materiału o najwyższej jakości.

LG pokazało nowy model smartfona. L4 wygra z Apple i Samsungiem?

Podczas oficjalnych premier, które odbyły się w Nowym Jorku i Londynie koncern LG zaprezentował we wtorek nowy model flagowego smartfona, który ma konkurować z produktami Apple i Samsunga. L4 ma wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, a także kamerę 16 megapikseli.

Najpotężniejszy superkomputer w historii Polski zaczyna liczyć. Prometheus ma moc 40 tys. pecetów

Waży 30 ton i jest upchnięty w 15 szafach, a w ciągu jednej sekundy może wykonać więcej operacji niż 50 tysięcy zwykłych komputerów. Od dziś na Akademii Górniczo-Hutniczej działa najpotężniejszy superkomputer w historii Polski – Prometheus. Jak ogłoszono, aby dorównać możliwościom Prometheusa, należałoby wykorzystać ponad 40 tys. najwyższej klasy komputerów PC w najmocniejszej konfiguracji, połączonych superszybką siecią i zarządzanych bardzo wyrafinowanym oprogramowaniem. Maszyna przyczyni się do przełomu cywilizacyjnego polskiej nauki?

Jego cel to "pozbyć się wszystkich tych kabli". Za pięć lat będziemy ładować telefony bezprzewodowo?

Alex Gruzen jest dyrektorem generalnym WiTricity, firmy mieszczącej się na przedmieściach Bostonu. Jego cel jest "pozbyć się wszystkich tych kabli". WiTricity produkuje uzwojenia, które pozwolą na ładowanie bezprzewodowe urządzeń elektronicznych. Zdaniem Gruzena będą one kosztować zaledwie kilka dolarów. - Naładowany nadajnik przekazuje energię do odbiornika. Można ładować kilka urządzeń jednocześnie. Tak samo szybko, jak poprzez kabel - przekonuje przedsiębiorca. Wśród kilku opracowanych przez WiTricity zastosowań znajdują się ładowarka desktopowa, ładowarka samochodowa i ładowarka... do samochodu. - Myślę, że w ciągu pięciu lat cała elektronika konsumencka będzie ładowana bezprzewodowo - ocenia Gruzen.

Ten film nie trafi do kin, tylko prosto na YouTube. A serwis zapewnia studio, kamery, wizażystów

David Macdonald zarządza "przestrzenią YouTube" w Tokio. To jedno z pięciu takich na świecie. Partnerzy internetowego giganta mogą tu za darmo korzystać ze studia i ze szkolenia. Przestrzeń zapewnia fryzjera, makijażystę, a nawet wypożycza kostiumy. Firma zajmująca się produkcją filmowo-telewizyjną Toei współpracuje z YT. Chce produkować więcej dramatów samurajskich - tzw. jidaigeki. I zdobyć kolejnych subskrybentów w jednym z największych dla YouTube rynków. Reżyser J.R. Lipartito przyznaje, że tak drogie produkcje jak ta tutaj, były poza zasięgiem amatorskich twórców, takich jak on.

Wirtualni czołgiści powalczą o milion złotych. Światowe e-mistrzostwa znów w Polsce

Polska z roku na rok staje się coraz ważniejszym państwem w regionie dla firm z branży gier komputerowych. Widać to między innymi po tym, ile w naszym kraju organizowanych jest dużych zawodów. W marcu katowickie Intel Extreme Masters przyciągnęły rekordowe 100 tys. gości, a teraz w Warszawie odbędą się - już drugi rok z rzędu - światowe mistrzostwa gry World of Tanks. Organizatorzy liczą na co najmniej kilkanaście tysięcy widzów.

Samsung Galaxy S5 i iPhone narażone na ataki hakerów

Samsung Galaxy S5 ma lukę, która może prowadzić do przechwycenia przez cyberprzestępców kopii danych dotyczących odcisków palców użytkownika smartfona - wynika z badania firmy FireEye opublikowanego przez magazyn "Forbes". Samsung podkreśla, że bada sprawę. Z kolei analitycy firmy Skycure zajmującej się bezpieczeństwem internetowym odkryli, że na ataki prowadzone za pomocą bezprzewodowych sieci Wi-Fi podatne są smartfony iPhone.

Google liczy zyski, Amazon straty

Amerykański gigant technologiczny Google poinformował o 4-proc. wzroście zysków. W pierwszych trzech miesiącach roku wyniósł on 3,59 mld dolarów. Takiemu wynikowi pomogły głównie wysokie wpływy z reklam - pisze BBC News. Problemy z zarabianiem ma wciąż Amazon.

Walka motoryzacyjnych gigantów trwa. Na czele nadal Toyota

Toyota Motor Corp. pokonała Volkswagena i General Motors i pozostaje liderem na świecie wśród producentów aut jeśli chodzi o poziom sprzedaży - pisze "Bloomberg". I to pomimo spadających dostaw w pierwszych trzech miesiącach tego roku.